.
.
.

نسل جهش یافته کرونا زندگی را بر بریتانیایی‌ها تلخ کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیچ جشن و یا دورهمی با بستگان و دوستان برگزار نخواهد شد. ویروس جهش یافته کرونا به این شکل از چند روز پیش، زندگی روزمره هزاران بریتانیایی را تیره و تار کرد که از شکست دادن این ویروس بعد از آغاز واکسیناسیون عمومی، درپوست نمی‌گنجیدند.

وزارت بهداشت بریتانیا یکشنبه 20 دسامبراعلام کرد که نسل جهش یافته کرونا از کنترل خارج شده که این امر نیاز به تقویت فاصله گذاری اجتماعی برای مهار آن و عدم سستی در تعامل با آن را ایجاب می‌کند.

از کنترل خارج شده

مت هنكاک وزیر بهداشت این کشور گفت كه نسل جهش یافته کرونا از كنترل خارج شده و نیاز به فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد.

این موضع پس از آن بود که بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و دانشمندان کشور، وجود نسل جهش یافته کرونا در بریتانیا را تائید کردند که تا 70 درصد سریعتر از نسل اصلی انتشار می‌یابد اما به نظر نمی‌رسد که کشنده‌تر از گونه اصلی ویروس بوده و واکسن‌ها بر آن اثر بخش هستند.

جانسون روز گذشته به همراه کریس ویتی، مسئول ارشد پزشکی بریتانیا تاکید کردند که سازمان بهداشت عمومی، نسل جدید کرونا را کشف کرده و اکنون نسبت به انتشار سریع‌تر آن در مقایسه با نسل اصلی کرونا، اطمینان دارد.

بازگشت به قرنطینه

جانسون همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی با اعلام تشدید اقدامات قرنطینه در مورد میلیون‌ها نفر از مردم افزود: «هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد که نسل جدید کرونا باعث بروز بیماری جدی یا افزایش شمار مرگ و میر شود اما ظاهرا به راحتی گسترش می‌یابد.»

او ادامه داد: «اگرچه عدم قطعیت زیادی وجود دارد اما گونه جدید ممکن است حدود 70درصد سریع‌تر از نسل اصلی گسترش یابد. البته این داده‌های اولیه بوده و قابل بررسی است.»

واکسن و نسل جهش یافته کرونا

از سوی دیگر پاتریک والنس، مشاور علمی دولت بریتانیا گفت به نظر می‌رسد واکسن‌ها در تحریک پاسخ سیستم ایمنی بدن به نسل جدید کرونا، موفق هستند.

او افزود: «با توجه به گسترش سریع نسل جدید، داده‌های اولیه و سرعت در حال افزایش میانگین ابتلا، نسل جدید می‌تواند با سرعت بیشتری گسترش یابد.»

دولت بریتانیا دوشنبه گذشته تصریح کرد که افزایش موارد ابتلا ممکن است تا حدی مربوط به نوع جدیدی از ویروس باشد که توانایی انتشار سریع دارد که باعث شد این محدودیت‌ها را برای محدود کردن شیوع در لندن و سایر مناطق کشور، تشدید کند.

شایان ذکر است که داده‌های بهداشتی نشان می‌دهند که طی دو هفته گذشته، شمار موارد ابتلا در بریتانیا به سرعت، افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم