.
.
.

مشاور ارشد جو بایدن به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی رئیس منتخب آمریکا پنج‌‌شنبه 17 دسامبر 2020 ضمن اعلام این که سیدریک ریچموند مشاور ارشد جو بایدن به ویروس کرونا مبتلا شده و خود را قرنطینه کرده است، تاکید کرد که او اخیرا با رئیس آتی ایالات متحده ملاقات حضوری نداشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس کیت بیدینگ فیلد سخنگوی رئیس منتخب آمریکا شامگاه پنج‌شنبه گفت که سیدریک ریچموند که اخیرا از سوی جو بایدن به عنوان مشاور ارشد کاخ سفید در دولت آینده آمریکا منصوب شده چهارشنبه پس از ظهور علائم اولیه کووید- 19 در او سریعا مورد آزمایش اولیه قرار گرفته که نتیجه آن مثبت تشخیص داده شد.

سخنگوی رئیس منتخب آمریکا افزود که ریچموند روز پنج‌شنبه نیز مجددا مورد آزمایش دومی قرار گرفت که نتیجه آن نیز مثبت تشخیص داده شد.

کیت بیدینگ فیلد توضیح داد که جو بایدن ( 78 ساله) نیز به دنبال این، مورد آزمایش کرونا قرار گرفت و نتیجه آن منفی تشخیص داد شد.

سخنگوی جو بایدن افزود که مشاور ارشد روز سه‌شنبه همزمان با رئیس جمهوری منتخب در شهر آتلانتای ایالت جورجیا حضور یافته اما در ارتباط نزدیک با رئیس منتخب قرار نگرفته بود.

او گفت که ریچموند همراه با بایدن سفر نکرده و تنها تماس میان آن دو در آن روز در هوای آزاد و با پوشش ماسک انجام شده و فقط 15 دقیقه به طول انجامیده که این به این معنی است که او با رئیس منتخب ارتباط نداشته است.

با این وجود سیدریک ریچموند (47 ساله) به مدت 14 روز در قرنطینه خواهد ماند و پس از پایان دو هفته می‌باید دو بار متوالی نتیجه آزمایش کرونای او منفی تشخیص داده شود تا بتواند فعالیت‌هایش را از سر گیرد.
سخنگوی رئیس منتخب آمریکا در ادامه گفت که دو شخصی که همراه با ریچموند در سفر به آتلانتا سوار بر خودرو بودند نیز به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

بر خلاف دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده، جو بایدن رئیس منتخب از ابتدای پاندمی کرونا تدابیر سختی را به مورد اجرا گذاشته و تحرکات و فعالیت‌هایش را به حداقل رسانده و به طور مرتب از ماسک استفاده می‌کرد. او حتی در مواردی هنگام حضور در اماکن عمومی از دو لایه ماسک استفاده می کرد و به طور منظم تست‌های کووید- 19 را تکرار می‌کرد.

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین گفته که در صورت امکان، آمادگی دارد واکسن ضد ویروس کرونا را در «ملاء عام» بزند.