.
.
.

ادامه افزایش رکورد روزانه فوتی‌های کرونا علی‌رغم آغاز عملیات واکسیناسیون در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دانشگاه جونز هاپکینز جمعه 18 دسامبر 2020 اعلام کرد که علی‌رغم آغاز بزرگترین عملیات واکسیناسیون در ایالات متحده آمریکا رکورد روزانه فوتی‌های کرونا در این کشور همچنان افزایش یافته و در 24 ساعت منتهی به پایان پنج‌شنبه شمار فوتی‌ها بیش از 3000 فوتی و تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا 247,544 مورد گزارش شد.

بنا به گزارش دانشگاه جونز هاپکینز که مرجع ثبت شمار فوتی‌ها و موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا است طی شبانه روز پنج‌شنبه در ایالات متحده 247,544 مورد مبتلا و 3,249 فوتی به ثبت رسید.

این چهارمین بار طی مدت 10 روز گذشته است که شمار روزانه فوتی‌ها در آن از مرز 3000 فوتی گذشته است.
همچنین و بنا به آمار وزارت بهداشت آمریکا تعداد بیماران کووید -19 که هم‌اکنون در ایالات متحده آمریکا بستری هستند به 114 هزار نفر می‌رسد.

مقامات بهداشتی آمریکا افزایش در تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در روزهای اخیر را به جابجایی‌ها و مسافرت‌هایی مربوط دانسته‌اند که علی‌رغم فراخوان‌ها برای ماندن در منازلشان، به مناسبت جشن عید شکرگزاری در 26 نوامبر انجام شده است.

از آغاز پاندمی تاکنون 17 میلیون نفر در آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند، همچنین آمار کنونی مبتلایان به کرونا به این علت زیاد است که در مراحل اولیه پاندمی امکان انجام تست‌های تشخیص به این گستردگی فراهم نبود.

ایالات متحده آمریکا روند واکسیناسیون را از روز دوشنبه آغاز کرد و این روند همچنان در سطح وسیعی ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که 20 میلیون نفر طی ماه دسامبر در آمریکا واکسینه شوند.

این عملیات واکسیناسیون گسترده‌ترین عملیات در تاریخ ایالات متحده است و پیش‌بینی می‌شود در مرحله نخست آن فراهم کنندگان خدمات بهداشت و درمان که بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند و تعدادشان به 21 میلیون می‌رسد و همچنین سالمندان ساکن در خانه سالمندان که تعدادشان به 3 میلیون می‌رسد واکسینه شوند.

ایالات متحده آمریکا در نظر دارد 100 میلیون نفر از جمعیت این کشور را تا بهار آینده و کل ساکنان این کشور را تا تابستان آینده واکسینه کند اما این امر بیشتر به میزان اعتماد مردم آمریکا به واکسن‌های تولید شده بستگی دارد.
طبق نظر کارشناسان بیش از 70 درصد جمعیت باید واکسینه شوند تا بتوان شیوع بیماری را متوقف کرد.