اولین حضور تلویزیونی امانوئل مکرون پس از ابتلا به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری روز پنچ‌شنبه 17 دسامبر 2020 ساعاتی پس از اعلام ابتلایش به ویروس کرونا به قرنطینه رفت ولی از آنجا به صورت آنلاین در جلسه کمیته توسعه فرانسه شرکت کرد.

کاخ الیزه کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ابتلای رئیس‌جمهوری به کرونا تایید شده و مکرون به مدت یک هفته به قرنطینه می‌رود.

براساس بیانیه الیزه ابتلای مکرون به کرونا پس از آن تایید شد که علائم اولیه در او ظاهر شد. او به قرنطینه خواهد رفت ولی از آنجا به مسئولیت‌هایش رسیدگی خواهد کرد.

در این بیانیه آمده: «زمام امور کشور هنوز در دستان مکرون است و او در همه نشست‌ها به صورت آنلاین حضور خواهد یافت.»

همه برنامه‌های خارجی امانوئل مکرون، از جمله سفر برنامه‌ریزی‌شده او به لبنان تا اطلاع ثانوی لغو شد.

کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرده که هنوز نمی‌داند که مکرون چگونه به کرونا مبتلا شده است و تلاش‌ها برای مشخص کردن افرادی که با او در ارتباط بوده‌اند، در جریان است تا موضوع ابتلای مکرون به کرونا به آنها اطلاع داده شود.

گفته شده که در بریگیت مکرون همسر رئیس‌جمهوری و بانوی اول فرانسه هنوز هیچ علامتی مبنی بر ابتلای او به کرونا دیده نشده و تست کرونای روز سه‌شنبه او هم منفی اعلام شد. او پس از این تست از بخش اطفال بیمارستان سانت لوئیس پاریس دیدن کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز تست کرونای ژان کاستکس نخست‌وزیر فرانسه هم منفی اعلام شد، با این حال او به قرنطینه داوطلبنانه خواهد رفت.

مکرون هفته گذشته هم با سران اتحادیه اروپا دیدار کرده و بودجه اتحادیه، تغییرات آب و هوایی و پرونده ترکیه را به بحث و تبادل نظر گذاشته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم