آمریکا چهار شرکت مرتبط با صادرات پتروشیمی ایران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در راستای اعمال سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه تهران که واشنگتن قول داده آن را تا آخرین روز دولت دونالد ترامپ پیگیری کند، وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده روز چهارشنبه 16 دسامبر 2020 چهار شرکت مرتبط با صادرات پتروشیمی ایران را تحریم کرد.

آمریکا اعلام کرد که صادرات پتروشیمی یکی از منابع مالی مهم ایران است و ایران درآمدهای حاصل از آن را برای تامین مالی گروه‌های تروریستی به کار می‌گیرد.

در بیانیه وزارت امور خزانه‌داری آمریکا آمده که واشنگتن هر کس که از صادرات محصولات پتروشیمی ایران حمایت کند را تحریم می‌کند.

بر همین اساس شرکت‌های Donghai International Ship Management Limited و Petrochem South East Limited و Alpha Tech Trading FZE و Petroliance Trading FZE را به دلیل حمایت مالی، مادی، فناوری و یا لجستیکی از صنایع پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها افزود.

علیرغم تحریم‌های گسترده ایران کوشیده در ماه‌های اخیر نفت بیشتری به چین و برخی کشورهای دیگر بفروشد تا شاید درآمدی برای نجات اقتصاد رو به فروپاشی خود بیابد و از پیامدهای کُشنده سیاست‌ اعمال فشار حداکثری که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا آن را در دستور کار قرار داده، بکاهد.

براساس گزارش‌ها تخمین مقدار نفتی که ایران می‌فروشد، دشوار است، زیرا که بسیاری از معاملات این کشور به صورت پنهانی صورت می‌گیرد. بسیاری از شرکت‌ها که روند تجارت جهانی نفت را رهگیری می‌کنند گزارش‌ کرده‌اند که شمار محموله‌های نفت صادراتی ایران در ماه‌های گذشته بیشتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید