برای نخستین بار توئیتر 547 هزار دلار جریمه نقدی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ستاد تنظیم کننده داده‌ها در ایرلند به دلیل نقض مقررات عمومی حفاظت از داده در اتحادیه اروپا، توییتر را 450 هزار یورو (547 هزار دلار) جریمه کرد.

ستاد حفاظت از داده‌های ایرلند امروز سه‌شنبه 15 دسامبر این جریمه را اعلام کرد. این نخستین بار است که بر اساس قوانین اتحادیه اروپا برای یک شرکت فناوری آمریکایی جریمه مالی، صادر می‌شود.

Advertisement

شایان ذکر است، آیین نامه عمومی حفاظت از داده‌ها، مجموعه‌ای از مقررات محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی است که توسط اتحادیه اروپا در ماه مه 2018 معرفی شده است.

این ستاد ایرلندی در بیانیه‌ای در وب سایت خود گفت: «ستاد حفاظت از داده‌ها متوجه شد که توییتر از نظر عدم اطلاع رسانی به موقع به ستاد حفاظت از داده‌ها و عدم مستند سازی صحیح تخلف، مواد 1 و 5 ماده 33 مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها را نقض کرده است.»

این ستاد افزود: «کمیته حفاظت از داده‌ها به عنوان اقدامی موثر، متناسب و بازدارنده، جریمه‌ای اداری به مبلغ 450 هزار یورو برای توییتر مقرر داشته است.»

دامیان کایران مسئول ارشد حریم خصوصی و رئیس محافظت از داده‌های جهانی توییتر در بیانیه‌ای اظهار داشت: «نتیجه غیرمنتظره استفاده در فاصله کریسمس 2018 و روز سال نو منجر به اطلاع رسانی توییتر به ستاد محافظت از داده‌ها در بیرون از مدت 72 ساعت هشدار قانونی شد. ما تغییراتی را ایجاد کردیم تا حوادث بعدی به موقع به ستاد محافظت از داده‌ها گزارش شوند.»

کایران افزود: «ما مسئولیت این خطا را بر عهده داریم و کاملاً در حفظ حریم خصوصی مشتریان و داده‌های آنها متعهد هستیم که شامل انجام این کار از طریق تلاش ما برای اطلاع رسانی سریع و شفاف به مردم در مورد مشکلات رخ داده می‌شود.»

مرکز بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری اتحادیه اروپا در ایرلند قرار دارد، به این معنی که ستاد حفاظت از داده‌های ایرلند براساس قانون فهرست عمومی حمایت از داده‌ها بر شرکت‌ها نظارت می‌کند.

در صورت تخلف شرکت‌ها، امکان جریمه آنها تا 4درصد از درآمد سالانه جهانی در صورت نقض لیست عمومی داده‌ها وجود دارد. برای شرکتی چون توئیتر، این امر می‌تواند به معنای جریمه نقدی تا 138 میلیون دلار باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم