ژاپن برای افزایش جمعیت خود دست به دامان هوش مصنوعی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژاپن که به شدت از کاهش زاد و ولد رنج می‌برد و در سال گذشته میلادی تنها 865 هزار مورد تولد در این کشور 125 میلیون نفری ثبت شد، تصمیم گرفته برای کاهش این کمبود و افزایش نرخ زاد و ولد از هوش مصنوعی بهره ببرد.

دولت ژاپن تصمیم دارد با استفاده از هوش مصنوعی به شهروندان این کشور کمک کند شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنند و از این طریق نرخ زاد و ولد را بالاتر ببرد.

در همین راستا دولت ژاپن دو میلیارد ین معادل 19 میلیون دلار به این برنامه اختصاص داده تا نرخ زاد و ولد در سال آینده میلادی اندکی بهبود یابد.

سامانه‌های دوست‌یابی فعلی که در ژاپن استفاده می‌شود تنها معاییری مانند درآمد، عمر و جنسیت را بررسی کرده و تنها در مواردی که دو نفر 100 درصد با یکدیگر مطابقت داشته باشند، آنها را به هم معرفی می‌کند ولی قرار است هوش مصنوعی معاییر جدیدی مانند ارزش‌ها و تفریحات را هم بررسی کرده و گزینه‌های بیشتری برای آشنایی در اختیار متقاضیان قرار دهد.

یک عضو دولت ژاپن به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما به شکل خاص می‌کوشیم دولت‌های محلی که این برنامه‌ها را ادامه می‌کنند حمایت کرده و آنها را به استفاده از هوش مصنوعی ترغیب کنیم ... امیدواریم این تلاش‌ها منجر به بالاتر رفتن نرخ زاد و ولد در کشور شود.»

بالاترین آمار جمیعتی ثبت شده در ژاپن مربوط به سال 2017 است که به 128 میلیون نفر رسید ولی پیش‌‌بینی می‌شود تا پایان قرن جاری 53 میلیون نفر کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید