سازمان جهانی بهداشت: تدابیر پیشگیرانه مانع موج سوم کرونا می‌شود نه واکسن کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک مقام مسئول سازمان جهانی بهداشت گفت که اقدامات بهداشت عمومی و نه واکسیناسیون است که از افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 جلوگیری می‌کند. این اظهار نظر همزمان با آغاز اولین واکسیناسیون کرونا در بریتانیا مطرح گردید.

مارگارت هریس، در پاسخ به پرسشی در اظهار نظر مطبوعاتی در ژنو ، در مورد اینکه آیا ممکن است واکسن‌ها در زمان مناسب برای جلوگیری از موج سوم شیوع در اروپا در دسترس باشند، افزود: «واکسن‌ها یک ابزار عالی هستند که بسیار مفید خواهند بود اما تأثیرگذاری واکسن در ایجاد نوعی محافظت از سیستم ایمنی، هنوز دور از دسترس است و تدابیر بهداشت عمومی، کاری است که باید برای ممانعت از افزایش شمار مبتلایان انجام داد.»

Advertisement

پیش از این، یک مقام سازمان جهانی بهداشت گفته بود که این سازمان انتظار ندارد کشورها، شهروندان خود را ملزم به گرفتن واکسن ساخته شده برای بیماری کووید 19 کنند.

کیت اوبراین، مدیر گروه واکسیناسیون، واکسن‌ها و محصولات بیولوژیک سازمان جهانی بهداشت، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: « فکر نمی‌کنم که هیچ کشوری واکسیناسیون را اجباری کند.»

او افزود: «ممكن است بعضی كشورها یا مواردی در كشورهایی وجود داشته باشد كه شرایط حرفه‌ای واکسیناسیون را ایجاب کرده یا بسیار توصیه كند كه بیمارستان‌ها ممکن است یک نمونه این وضعیت باشند.»

بر اساس برآورد فرانس پرس، سرشماری انجام شده در دوشنبه 7 دسامبر، نشان می‌دهد که ویروس کرونا از زمان مطلع شدن دفتر سازمان جهانی بهداشت در چین از ظهور این بیماری در پایان دسامبر 2019، باعث مرگ یک میلیون و 535 هزار و 987 نفر در جهان شده است.

بیش از 67 میلیون و 9 هزار و 760 نفر در جهان مبتلا به کرونا شده اند که تا امروز دستکم 42 میلیون و 678 هزار و 900 نفر از این عده بهبود یافته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم