.
.
.

سازمان ملل درباره خطر گرسنگی و وقوع «فاجعه انسانی» در سال 2021 هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برنامه جهانی غذا وابسته سازمان ملل متحد جمعه 4 دسامبر 2020 ضمن اشاره به کمبود منابع غذایی و مالی در سایه پاندمی کرونا، درباره خطر گرسنگی و وقوع فاجعه انسانی در سال 2021 هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز مسئولان ارشد سازمان ملل متحد شامگاه جمعه خطاب به مجمع عمومی این سازمان که شامل عضویت 193 کشور است، گفتند آغاز سال آینده با وقوع فاجعه‌ای انسانی همراه خواهد بود.
این مقامات ارشد سازمان ملل از کشورهای غنی خواستند تا در رقابت بر سر «دریافت واکسن‌های کرونا» کشورهای فقیر را دریابند.

دیوید بیزلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا World Food Programme (WFP) و تیدروس آدهانوم گیبریسوس مدیر سازمان جهانی بهداشت طی نشستی برای بررسی آخرین تحولات پاندمی کرونا که از اواخر سال گذشته در ووهان چین آغاز و تاکنون منجر به ابتلای بیش از 65 میلیون نفر انسان شده است، به اظهار نظر پرداختند.

سازمان ملل متحده چند روز پیش نیز اعلام کرد که پاندمی کرونا و تدابیر اتخاذ شده از سوی کشورها برای مقابله با آن و نیز تاثیرات اقتصادی این بحران منجر به افزایش %40 تعداد کسانی شده که نیاز به کمک‌های انسان‌دوستانه دارند. سازمان ملل در این راستا همچنین فراخوانی را برای جمع‌آوری 35 میلیارد دلار جهت حمایت مالی از این افراد صادر کرد.

دیوید بیزلی در جلسه روز جمعه گفت که «سال 2021 عملا و بنا به آنچه مشاهده می‌کنیم فاجعه‌بار خواهد بود. او همچنین گفت که «خطر گرسنگی درهای بیش از 10 کشور را می‌کوبد».

او همچنین افزود که سال 2021 احتمالا شاهد وخیم‌ترین بحران انسانی از زمان تاسیس سازمان ملل خواهد بود». او همچنین گفت:« قادر به تامین مالی همه چیز نیستیم و به دنبال آن باید اولویت‌بندی کنیم». او گفت که شرایط کنونی تنها «قله کوه یخی» که آشکار شده است.

از سویی آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل و دیگر مسئولان بلند پایه این سازمان بین‌المللی برای فراهم کردن واکسن‌های ایمن کننده در برابر کرونا برای همگان و کمک کشورهای غنی به کشورهای در حال توسعه برای غلبه بر پاندمی کرونا و بهبود از این بیماری فراخوان دادند.

در همین راستا مدیر سازمان جهانی بهداشت خواستار تزریق فوری 4.3 میلیارد دلار به برنامه جهانی تهیه واکسن‌های کرونا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم