جو بایدن تیم اقتصادی خود را معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن نامزد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 30 نوامبر 2020 تیم اقتصادی خود را معرفی کرد.

در همین اساس نیرا تاندین به عنوان رئیس دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید معرفی شد و بایدن گفت که تیم اقتصادی‌اش برای احیاء مجدد اقتصاد آمریکا خواهد کوشید.

جنت یلن هم در صورتی که بتواند رای موافق سنای آمریکا را به دست آورد، جای استیون منوچن را در وزارت امور خزانه‌داری خواهد گرفت.

سیسلیا روس کارشناس آفریقایی تبار دانشگاه پرینستون هم به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی بایدن انتخاب شد. روس اولین زن سیاهپوست است که ریاست این کمیته را بر عهده می‌گیرد. او که مختصص اقتصاد کارگری است پیش از این در دولت‌های اوباما و کلینتون هم به عنوان مشاور اقتصادی حضور داشت.

جو بایدن با این باور که رئیس‌جمهوری بعدی آمریکاست تیم مدیریتی و معاونان خود را برگزید. بایدن از طریق افرادی که برای پست‌های مختلف تعیین کرده، در حال ارسال این پیام است که سیاست اقتصادی خود را به دست اندیشمندان لیبرال سپرده و تمرکز خود را روی توانمندسازی کارگران به عنوان راهی برای توسعه اقتصادی گذاشته است.

جارید برنشتاین و هذر بوشی هم با سیسلیا روس همکاری خواهند کرد تا این کمیته سه نفره به رئیس‌جمهوری آمریکا مشورت بدهد. هر دو این افراد به مدرسه اقتصاد لیبرال منتسب هستند. برنشتاین پست مشاور اقتصادی بایدن در زمانی که او معاول اول اوباما بود را بر عهده داشت و بوشی هم مشاور سیاسی بیل کلینتون بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم