مایک پمپئو: به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 27 نوامبر 2020 اعلام کرد کشورش تحریم‌های جدیدی را علیه 4 شرکت چینی و روسی متهم به پشتیبانی از توسعه برنامه هسته‌ای ایران اعمال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه گفت که «ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه 4 شرکت در چین و روسیه که به حمایت از توسعه برنامه هسته‌ای ایران متهم هستند، اعمال می‌کند.

پمپئو همچنین گفت:« به استفاده از همه تحریم‌های موجود برای ممانعت از افزایش توان هسته‌ای ایران ادامه خواهیم داد».

شایان ذکر است که واشنگتن چهارشنبه تدابیر تحریمی را علیه دو شرکت به نام‌های «Chengdu Best New Materials Co., Ltd» و « زيپو ایلیم ترد »که مقر آنها در چین است و همچنین بر دو شرکت با نام‌های «نیلکو گروپ» و «ایلیکون جاینت ستاک کمپانی» که مقرشان در روسیه است، اعمال کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای گفت این شرکت‌ها که متهم هستند «فناوری‌های پیشرفته‌ و تجهیزاتی را برای برنامه‌ موشکی ایران» فراهم کرده‌اند به مدت دو سال با محدودیت‌های تحریمی مواجه خواهند شد.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سیاست اعمال «فشار حداکثری» علیه تهران را در پیش گرفته که به طور ویژه شامل خروج یک‌جانبه در سال 2018 از توافق هسته‌ای و ازسرگیری‌ تحریم‌های سخت اقتصادی علیه ایران است.

در مقابل چین پنج‌شنبه اعلام کرد که به دنبال تحریم‌های وضع شده علیه شرکت‌های چینی اقدام به اعتراض‌های شدیدی علیه ایالات متحده کرده است.

چاو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین در این‌باره گفت که «چین از ایالات متحده آمریکا خواسته تا اشتباهاتش را تصحیح کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم