.
.
.

بایدن با کمک مسئولان کمپین خود اعضای کابینه‌اش را معرفی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بعد از این که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، مسئولان بلندپایه کمپین انتخاباتی خود را برای توزیع مناصب وزارتی فراخواند، قرار است که سه‌شنبه 17 نوامبر، ساختار دولت جدید خود را اعلام کند که رهبری کاخ سفید را در ژانویه آینده بعد از انتقال قدرت به دست خواهد گرفت.

در حالی که منابع آگاه از این تصمیم گیری‌ها با فاش ساختن گفت‌وگوهای داخلی پیش از اعلام رسمی انتصاب‌ها مخالفت کردند، انتصاب جین اومالی دیلون مدیر پیشین کمپین به سمت جانشین کارمند ارشد کاخ سفید را تاکید کردند. سدریک ریچموند فرماندار ایالت لویزیانا و استیو ریتچیتی مشاور کمپین نیز عهده دار مناصب کلیدی دولت جدید خواهند شد.

موج اول انتصاب‌ها و دیدگاه حاکمیت

انتصاب‌های جدید شامل موج نخست دستیاران کاخ سفید در چند هفته آینده، معرفی خواهند شد و بایدن در نظر دارد اعضای کابینه اش را برای پیاده کردن دیدگاه خویش بعد از مراسم تحلیف در 20 ژانویه آینده برگزیند.
بایدن هفته گذشته گفته بود که رون کلاین مشاور پیشین کمپین خود را به عنوان کارمند ارشد کاخ سفید منصوب کرده است.

اومالی دیلون(44 ساله) که اولین زن عهده دار مدیریت کمپین موفق ریاست جمهوری نامزد دموکرات‌ها است، از فعالان سیاسی کهنه کاری است که در کمپین‌های انتخباتی اوباما نیز شرکت داشته است.

به گفته دو تن از دموکرات‌های آگاه از انتصابات، ریچموند عهده‌دار نقش والری گاریت در دو دوره ریاست جمهوری اوباما خواهد شد.

ریچموند پیشتر ریاست رنگین پوستان کنگره را بر عهده داشت و از پیشگامان حمایت از بایدن به شمار آمده و از مسئولان کمپین انتخاباتی و چهره‌ای کلیدی در کمک به بایدن رئیس جمهوری منتخب است.

او به عنوان عضو پیشین سنا و معاون رئیس جمهوری طی دو دوره، از روابط دراز مدت خود با اعضای فراکسیون سیاه پوستان کنگره به نفع بایدن استفاده کرد.

ریچموند از اعضای کنگره که برای اولین بار در سال 2010 در زمانیانتخاب گردید که بایدن معاون أوباما بود. او نقشی مهم را در ارتباط گرفتن با نمایندگان جوان ایفا کرد که همانند او در روند کاری بایدن به واشنگتن آمدند.

بازگشت تیم اوباما

با وجود این که دورنمای کابینه بایدن هنوز روشن نشده، کمپین او از بسیاری از رهبران کمپین اوباما کمک گرفته و انتظار می‌رود که دولت او هم به همین رویه عمل کند.

کابینه جدید تابع تائید مجلس سنا است و انتظار می‌رود که بایدن و کاملا هریس معاون او، نشست‌هایی را در نزدیکی خانه او در دلاور برای تشکیل کابینه داشته باشند که بایدن گزینه هایش را در مورد کابینه در هفته‌ای آینده مشخص خواهد کرد.

گفتنی است که بایدن چند روز پیش اعلام کرد که دولت جدید او در خصوص بازگردادن اقتصاد به روال پیشین خود و زیر کنترل در آوردن کرونا توافق نظر داشته و دموکرات‌ها و جمهوری خواهان می‌بایست به توافق نظر دست یافته و کار را با هم و به کمک یک دیگر آغاز کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم