.
.
.

مشاور امنیت ملی آمریکا: به نظر می‌رسد جو بایدن برنده انتخابات باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که دونالد ترامپ بارها تاکید کرده که نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را نمی‌پذیرد، رابرات اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه 16 نوامبر 2020 اعلام کرد به نظر می‌رسد جو بایدن برنده این انتخابات شده باشد.

اوبراین در نشست خبری که هفته گذشته برگزار شده و روز دوشنبه در اینترنت پخش شد، گفت: «خود را برای انتقال حرفه‌ای قدرت آماده می‌کنیم.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تیم جو بایدن را حرفه‌ای خواند و گفت برخی از اعضای این تیم جزو دولت آمریکا بوده‌اند. او با یادآوری تاریخ آمریکا گفت که قدرت بارها در این کشور و حتی در شرایط دشوار به شکل مسالمت‌آمیز منتقل شده است.

در سوی مقابل دونالد ترامپ با انتشار توئیتی انتخابات سوم نوامبر را فریبکارانه‌ترین انتخابات تاریخ خواند. او پیش از آن هم گفت که شکایت بزرگی مطرح کرده و به نتیجه این انتخابات اعتراض خواهد کرد.

مایک گودوین روزنامه‌نگار روزنامه نیویورک پست که اولین کسی بود که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور مصاحبه کرده، اعلام کرد ترامپ نمی‌خواهد کوتاه بیاید و مملو از انگیزه مبارزه است.

گودوین گفت: «اوضاع حالا نیاز به معجزه دارد اما رئیس‌جمهور ترامپ آماده کوتاه آمدن نیست و هنوز مملو از انگیزه مبارزه است.»

به گفته این روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی ترامپ باور دارد که این انتخابات ربوده شده و 100 درصد دستکاری شده و «همگان این موضوع را می‌دانند. من حدود 74 میلیون رای به دست آوردم و شکست خوردم. این غیرممکن است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم