.
.
.

آنکارا از پارلمان ترکیه خواست با اعزام نیروی نظامی به آذربایجان موافقت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت ترکیه روز دوشنبه 16 نوامبر 2020 از پارلمان این کشور خواست با ارسال نیروی نظامی برای حمایت از دولت آذربایجان در درگیری‌های جاری در منطقه ناگورنو قره‌باغ موافقت کند.

خبرگزاری رسمی آناتولی گزارش کرد که ریاست‌جمهوری ترکیه درخواست موافقت با ارسال نیروی نظامی را به پارلمان ارائه کرد.»

پولاد بلبل اوغلو سفیر آذربایجان در روسیه هم اعلام کرد که حضور ترکیه در جنوب قفقاز نباید کسی را بترساند، زیرا که منطقه ساختار ژئوپولتیک با حضور آذربایجان، ترکیه، روسیه و ایران دارد.

روسیه پنج‌شنبه گذشته تاکید کرد با آنکارا درباره حضور در منطقه ناگورنو قره‌باغ اختلاف دارد. این در حالی است که آذربایجان و ارمنستان و روسیه به توافقی برای پایان دادن به درگیری‌ها در این منطقه از 27 سپتامبر به این سو دارد و ترکیه درباره موضوع استقرار نیروهای حافظ صلح دچار سوء فهم شده است.

دیمیتری بیسکوف مشاور رسانه‌ای ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه گفت اختلافات نظرها و مشکلاتی که درباره موضوع منطقه قره‌باغ وجود دارد را با گفتگو با ترک‌ها حل و فصل می‌کنیم.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم تاکید کرد که سربازان ترکیه در نیروی حافظ صلح در منطقه حضور نخواهد داشت.

پیش از آن کرملین کاخ ریاست‌جمهوری روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان درباره متوقف کردن درگیری‌ها در منطقه ناگورونو قره‌باغ به توافق رسیدند. در این بیانیه هیچ اشاره‌ای به احتمال استقرار نیروهای حافظ صلح ترکیه در منطقه نشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم