وزارت امنیت داخلی آمریکا: انتخابات امن بوده و دلیلی بر تقلّب وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علی‌رغم شائبه‌ای که درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نتایج آن مطرح شده، مقام‌های ایالتی و فدرال مسئول اجرای انتخابات آمریکا جمعه 13 نوامبر2020 اعلام کردند که دلایلی مبنی بر فقدان رای‌ها، تعدیل آن‌ها یا وجود اشکال در سیستم‌های انتخابات ریاست جمهوری اخیر وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مقامات ایالتی و فدرال آمریکا که مسئولیت تامین امنیت انتخابات این کشور را بر عهده دارند و از جمله آنها آژانس امنیت سایبری و امنیت ساختارهای زیربنایی وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا در بیانیه مشترکی گفتند که «انتخابات سوم نوامبر امن‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا بوده است».

این مقامات ضمن رد هر گونه تقلّب همچنین افزودند که دلایلی مبنی بر این‌که هر سیستم انتخاباتی رای‌هایی را حذف، مفقود یا تعدیل کرده باشد، وجود ندارد.

در بیانیه صادره از مقامات انتخاباتی آمریکا آمده است «علی‌رغم آگاهی‌مان از این‌که عملیات انتخاباتی نزد ما شامل طرح ادعاهای بسیاری می‌شود، می‌توانیم تاکید کنیم که به امنیت انتخابات و سالم‌ بودن آن اعتماد مطلق داریم».

برخی گزارش‌ها اعلام کرده بودند سیستم رای‌گیری موسوم به «دومینیون» که در انتخابات اخیر آمریکا به کار رفته نزدیک به 2.7 میلیون رای را در اماکن مختلف این کشور و از جمله آن در ایالت پنسیلوانیا و ایالت‌های دیگر «محو» کرده است.

مقامات انتخاباتی در ایالت اصلی پنسیلوانیا و شرکت مسئول درباره این سیستم آن ادعاها را تکذیب کردند.

از سویی چاک شومر رهبر اقلیت دمکرات در سنای آمریکا دیروز پنج‌شنبه جمهوری‌خواهان را در پی عدم اذعان آنها به پیروزی جو بایدن نامزد دمکرات، به «مسموم کردن» فضای دمکراتیک در این کشور متهم کرد.

چاک شومر در کنفرانس خبری در واشنگتن گفته بود که «جمهوری‌خواهان در کنگره اقدام به ایجاد شک و تردید درباره انتخابات‌مان کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم