آیا بایدن هیلاری کلینتون را به سمت نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل منصوب می‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بایدن در پشت پرده در حال بررسی انتصابات و ترکیب تیم وزراء و مدیران دولتی خود است.

روزنامه واشنگتن پست در این رابطه، نام یکی نامزدهای مطرح برای مناصب کلیدی را مطرح ساخته که همان هیلاری کلینتون نامزد پیشین حزب دموکرات است که برای منصب نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل در نظر گرفته شده است.

Advertisement

به نوشته این روزنامه، علت مطرح شدن نام هیلاری که نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود، در این است که منصب نمایندگی آمریکا در سازمان ملل از اهمیت بالایی در دولت بایدن برخوردار است. از سوی دیگر انتصاب او می تواند موقعیت سازمان ملل را نیز تقویت کرده و بر ارزش همکاری بین المللی می افزاید؛ آنهم در زمانی که شاهد افت نقش آمریکا در عرصه بین المللی هستیم.

به نظر نمی‌رسد که بایدن ای هفته به شکل رسمی، اسامی دیگر صاحب منصبان بلند پایه دولت خود را بعد از انتصاب رونالد کلین، سیاست مدار کار کشته به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید، اعلام کند.
شایان ذکر است که کلینتون پیشتر حمایت خود را از نامزدی بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود ولی حضور چندانی در کمپین انتخاباتی او نداشت.

او با تبریک پیروزی بایدن در انتخابات، هفته گذشته در توئیتی نوشت: «رای دهندگان بایدن را به عنوان رئیس جمهوری بعدی برگزیدند که خانم هریس معاون او خواهد بود.این انتخاب در واقع بلیطی برای ساختن تاریخ و برگ تازه ای برای آمریکا می باشد که ترامپ نپذیرفت. سپاس از تمامی افرادی که به تحقق آن کمک کردند.»

گفتنی است که هیلاری کلینتون در انتخابات 2016 شکست سخت وغیر مترقبه ای از دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه خورد؛ آنهم برغم پیروزی که در شمارش آراء بدست آورده بود. هیلاری کلینتون در انتخابات درون حزبی دموکرات ها قبل از انتخابات 2008 نیز در برابر اوباما شکست خورده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم