.
.
.

پیش‌بینی رهبر اکثریت سنای آمریکا در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میچ مکونل رهبر اکثریت جمهوری خواه در سنای آمریکا جمعه 6 نوامبر تاکید کرد که در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات، انتقال قدرت به شکلی مسالمت آمیز انجام خواهد گرفت.

مکونل در نشست خبری خاطر نشان نمود که پیشینه انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکا به سال 1792 میلادی باز می گردد.

مکونل در خصوص اتهامات مطرح شده از سوی ترامپ علیه دموکرات ها در مورد تقلب در رای گیری گفت که موضعش را در توئیت خود کاملا توضیح داده که تمامی آراء می بایست شمرده شده و موارد تقلب باید کنار گذاشته شوند و دستگاه قضایی در این خصوص تصمیم خواهد گرفت.

ترامپ اخیرا اعلام کرده اگر « کارت های پستی انتخاباتی نبود، برنده انتخابات شده بود». وی متعهد شد که برای متوقف کردن شمارش آراء و محاسبه این کارت‌ها به دادگاه عالی شکایت خواهد برد که این تهدید باعث نگرانی برخی از آمریکایی ها در مورد ورود کشور به بحران بزرگ حقوقی شده است.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات، ارتشی از وکلا و کارشناسان حقوقی را برای مقابله با أنواع چالش های حقوقی ایجاد شده از سوی ترامپ، آماده کرده است.

ترامپ در این راستا مخالفت خود با شمارش آراء پستی را اعلام کرده و از تقلب در این نحوه رای گیری سخن گفته است.بایدن نیز بر این نکته تاکید دارد که مسئولان فدرال «در صورت شکست ترامپ در انتخابات، به زودی «او را از کاخ سفید خارج خواهند کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم