.
.
.

شمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 127هزار مبتلا فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز، در رکورد بی سابقه جدیدی، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا طی 24 ساعت منتهی به شامگاه جمعه 6 نوامبر 2020 از مرز 127هزار مبتلا فراتر رفته و برای چهارمین روز متوالی تعداد فوت شدگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور از مرز هزار تن گذشته است.

طبق داده‌های دانشگاه جونز هاپکینز که به عنوان مرجع شناخته شده است ما بین ساعت‌های 20:30 شامگاه پنج‌شنبه 5 نوامبر تا 20:30 به وقت محلی شامگاه جمعه 6 نوامبر 2020 تعداد 127,021 مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا و 1149 فوتی در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است.

برای چهارمین روز متوالی است که در ایالات متحده آمریکا آمار فوتی‌های روزانه مبتلا به کرونا از هزاران تن گذشته که اینچنین رکوردی از ماه اوت تاکنون بی سابقه بوده است.

با این تعداد شمار کل مبتلایان به کووید-19 در ایالات متحده آمریکا جمعه به 9.7 میلیون نفر رسیده و تعداد فوتی‌ها در آمریکا از زمان آغاز پاندمی تاکنون نیز بیش از 236 هزار تن گزارش شده است.
این رکورد بی سابقه در پی رقابت‌های میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و رقیب دمکرات او جو بایدن و اجرای انتخابات ریاست جمهوری است که روز سه‌شنبه 3 نوامبر در این کشور برگزار شده و روند شمارش آراء در آن همچنان ادامه دارد.

در ایالات متحده آمریکا که آسیب دیده‌ترین کشور از نظر تعداد قربانیان پاندمی کرونا است روز جمعه نیز رکورد بی‌سابقه‌ 1149 فوتی به ثبت رسیده و شمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز 127 هزار تن فراتر رفت.
در راستای تدابیر و پروتکل‌های مقابله با پاندمی کرونا دهها میلیون رای‌دهنده آمریکایی به رای دادن زود هنگام از طریق پست یا حضوری روی آوردند تا از این راه مانع از تشکیل صف‌های طولانی در روز انتخابات و انتشار بیشتر ویروس کرونا شوند.

شمار زیاد برگه‌های رای اخذ شده از طریق پست منجر به کاهش روند شمارش آراء و تاخیر در اعلام نتایج در بسیاری از ایالت‌ها شده است.

همچنین تا ساعات پایانی جمعه نیز روند شمارش آرای ارسالی از طریق پست در ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا و کارولینای شمالی همچنان ادامه داشت.

شایان ذکر است که پاندمی کرونا ایالات متحده آمریکا را در بدترین بحران بهداشتی از زمان انتشار آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 و در بدترین رکود اقتصادی از زمان کساد بزرگ در سال 1929 فرو برده است.

جیروم پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده نیز پنج‌شنبه از افزایش اخیر در تعداد روزانه مبتلایان به کرونا خبر داد و آن را «باعث نگرانی» اقتصاد دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم