.
.
.

جو بایدن: پیروزی‌ام را اعلام نخواهم کرد اما از آن مطمئنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شنبه 7 نوامبر 2020 گفت که او پیروزی‌اش را اعلام نخواهد کرد اما از آن مطمئن است و افزود:« در نوادا، جورجیا و پنسیلوانیا پیروز خواهیم شد و در آریزونا هم برای اولین بار در 4 دهه گذشته پیروز خواهیم شد».

جو بایدن طی سخنرانی‌ در خاستگاهش در ایالت دیلاور گفت که او با اکثریت آشکاری در این رقابت‌ها پیروز خواهد شد و او در مسیر کسب بیش از 300 رای الکترال است.
جو بایدن نامزد دمکرات که طی این رقابت‌ها تا نزدیکی کاخ سفید پیش‌رفته است افزود:«از امروز طرحی را برای مقابله با پاندمی کرونا خواهیم ریخت».

او گفت که دارای تفویضی برای مبارزه با ویروس کرونا، بهبود اقتصاد، کاهش تغییرات آب و هوایی و مبارزه با نژاد پرستی روشمند است.

بایدن همچنین خواستار آرامش و شکیبایی شده و از آمریکایی‌ها خواست با اتحاد به اختلاف‌ها پایان دهند.
بایدن در ادامه با اشاره به این‌که فردا به رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری پایان داده خواهد شد، گفت که او مایل است فردا در این‌باره با آمریکایی‌ها سخن بگوید.

کمپین انتخاباتی بایدن پیش از این اعلام کرده بود که این نامزد دمکرات از زادگاهش ایالت دلاور خطاب به مردم آمریکا سخن خواهد گفت.
شایان ذکر است که پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیاز به کسب 270 رای الکترال دارد و نامزد کسب کننده این تعداد از آرای الکترال راه را برای پیروزی و ورود به کاخ سفید تضمین می‌کند.
علی‌رغم این‌که جو بایدن 264 رای الکترال کسب کرده و ترامپ 214 رای الکترال، نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اما کماکان به طور رسمی اعلام نشده است.

در دیگر تحولات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» نوشت که نامزد دمکرات جو بایدن حق ندارد ادعای پیروزی در انتخابات و رسیدن به کرسی ریاست جمهوری را بکند. او در این زمینه تاکید کرد که کمپین انتخابات تازه اقدامات قانونی خود علیه تخلفات را آغاز کرده است.

ترامپ همچنین توضیح داد که تمام پیشرفت‌های که در روز انتخابات محقق کرده بود تنها با گذشت چند روز ناپدید شده است و این او را به اتخاذ اقداماتی قانونی واداشته که احتمالا پیشرفت او و سبقت در نتایج را رقم خواهد زد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم