.
.
.

جو بایدن در ایالت‌های پنسیلوانیا و جورجیا از ترامپ جلو افتاده و به کاخ سفید نزدیک شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به اعلام رسانه‌های آمریکایی جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شامگاه جمعه 6 نوامبر 2020 در دو ایالت مهم و تعیین کننده پنسیلوانیا و جورجیا از دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه جلو افتاد و این در حالی است که شمارش آراء در این دو ایالت همچنان ادامه دارد.

از سویی مرکز پژوهش‌های ادیسون اعلام کرد که بایدن با 1097 رای در ایالت جورجیا که همچنان شمارش آراء ادامه دارد، از ترامپ جلو افتاده است.

در ایالت پنسیلوانیا نیز بایدن تا شامگاه جمعه و پس از شمارش %98 آراء به تعداد 6737 رای از رقیب جمهوری‌خواه خود پیشی گرفت.

مقامات محلی ایالت جورجیا که بایدن در آن از ترامپ جلو افتاده شامگاه جمعه به وقت محلی آمریکا اعلام کردند که تعداد 4169 رای شمارش نشده است، و در این راستا متعهد شدند که عملیات شمارش آراء را در جمعه‌ شب به پایان برسانند.

مقامات ایالت جورجیا همچنین ضمن تاکید بر محافظت از سلامت انتخابات، اعلام کردند که آراء را به دلیل نزدیک بودن نتایج بازشماری خواهند کرد.

مقامات محلی جورجیا تاکید کردند که درباره «اتهام‌های مستند» تحقیق خواهند کرد و اجازه نخواهند داد جدال موجود تمرکزشان را به هم بزند.

شایان ذکر است که ترامپ در انتخابات سال 2016 در ایالت جورجیا با 5 درصد رای اضافه پیروز شده بود.
ایالت جورجیا 16 رای الکترال و ایالت پنسیلوانیا 20 رای الکترال را دارا است.

از سویی کمپین انتخاباتی ترامپ جمعه از «وجود اختلال در عملیات شمارش آراء در ایالت میشیگان خبر داد».
این کمپین انتخاباتی نامزد جمهوری‌خواه همچنین گفت که برخی تخلف‌های انتخاباتی مستحق انجام تحقیقاتی است و این تخلفات در 4 ایالت امتداد یافته است.

این در حالی است که گزارش‌ها حاکی است که پس از شمارش بیش از 84 درصد آراء در ایالت نوادا جو بایدن با بیش از 11 هزار رای از دونالد ترامپ جلو افتاده است.

از طرفی مقامات محلی در ایالت نوادا در کنفرانسی خبری اعلام کردند که 30 هزار برگه رای تاکنون شمارش نشده است.

مقامات ایالت نوادا ضمن تاکید بر دقت در عملیات شمارش آراء همچنین بر ضرورت تحقیق درباره هویت صاحبان برگه‌های رای ارسالی از طریق پست تاکید کردند .

از سویی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه تاکید کرد که او تسلیم نمی‌شود و به خاطر ملت آمریکا به جنگ ادامه خواهد داد.

او با انتشار بیانیه‌ای گفت که این حق ملت آمریکاست که همه رای‌ها با شفافیت شمارش شوند.
ترامپ تاکید کرد که رای‌های قانونی باید شمرده شوند ولی رای‌های غیرقانونی نباید شمرده شوند.
نامزد جمهوری‌خواه پس از آنکه نتیجه انتخابات در پنسیلوانیا به سود رقیب دموکرات جو بایدن تغییر یافت، فیلادلفیا را به فساد متهم کرد و در توئیتی نوشت: «فیلادلفیا تاریخچه فاسدی در مصداقیت انتخابات دارد.»
رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که «اگر فقط رای‌های قانونی شمارش شوند، به سادگی برنده انتخابات ریاست‌جمهوری خواهم شد.»

او با تاکید بر اینکه اقدامات قانونی در مقابله با تخلفات انتخاباتی خواهد کرد، گفت: «دادگاه عالی درباره مشروعیت این رای‌ها تصمیم خواهد گرفت.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه هم گفته بود که اگر رای‌ها دزدیده نمی‌شود، او برنده انتخابات می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم