مجری جنجالی اخبار هند به اتهام دست داشتن در مرگ یک معمار دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پلیس هند اعلام کرد که «آرناب گوسوامی» یکی از مشهورترین و جنجالی ترین مجریان اخبار هند را به اتهام مشارکت در خودکشی یک معمار بازداشت کرده است.

آرناب گوسوامی، همچنان بنیانگذار تلویزیون «ریپوبلیک» راست، او سه روز قبل، در خانه‌اش در بمبئی در ایالت ماهاراشترا در غرب هند به اتهام «دست داشتن در مرگ آنوای نایک» که در سال 2018 خودکشی کرد، دستگیر شد.

Advertisement

آشوک دوده ، فرمانده پلیس در ایالت ماهاراشترا تأیید کرد که گوسوامی به اتهام دست داشتن در خودکشی دستگیر شد، جرمی که طبق قانون مجازات هند 10 سال زندان را در پی دارد.

در یک ویدئو که در ماه مه به صورت آنلاین منتشر شد و به طور گسترده توسط کاربران رسانه های اجتماعی هند به اشتراک گذاشته شد ، همسر آنوای نایک ادعا کرد که شوهرش به دلیل عدم پرداخت هزینه طراحی استودیوی تلویزیونی گوسوامی، دست به خودکشی زد. یادداشت خودکشی نایک که دختر نایک آن را به سی ان ان تأیید کرد، ادعا می‌کند که گوسوامی و دو نفر دیگر 726000 دلار به نایک بدهکار هستند.

قابل ذکر است که به تاریخ 12 اکتبر 34 هنرپیشه و فیلم‌ساز معروف هند از سه شبکه رسانه‌ای در دادگاه عالی دهلی شکایت کردند که یکی از آنها تلویزیون آرناب بود.

هنرپیشه‌های معروف این کشور از جمله، سلمان خان، شاهرخ خان، امیرخان، آجای دیوگان، آنیل کپور و فیلم‌سازان معروف مثل «کاران جوهر» و «آشوتوش گواریکار» از سه رسانه به شمول آرناپ گوسوامی به دلیل گزارش «دروغ» در مورد آنان شکایت کردند.

این هنرپیشه‌ها و فیلم‌سازان ادعا کردند که برخی شبکه‌های خبری از کلمات «تحقیر آمیز» علیه آنان استفاده کرده و اخبار دروغ در موردشان نشر کرده اند.

دادگاه عالی دهلی پیش از این برخی خبر‌نگاران و روزنامه‌نگاران را به دلیل گزارش‌های «غیرمسئولانه» و محتوای «افترا آمیز» فرا خوانده و به دلیل پخش اخبار غیرمستند و نادرست مقصر شناخته شده بود اما با آن هم، جنجال‌های میان سینمای این کشور و رسانه‌ها ادامه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم