در رکورد جدیدی شمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 120 هزار نفر فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به گزارش آماری دانشگاه جونز هاپکینز طی 24 ساعت منتهی به شامگاه پنج‌شنبه 5 نوامبر 2020 در رکورد جدیدی شمار روزانه مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا از مرز 120 هزار نفر فراتر رفت.

طبق گزارش دانشگاه جونز هاپکینز ما بین ساعت‌های 20:30 شامگاه چهارشنبه 4 نوامبر تا 20:30 به وقت محلی شامگاه پنج‌شنبه 5 نوامبر 2020 تعداد 123,085 مورد مبتلا به ویروس جدید کرونا و 1,226 فوتی در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسید.

این رکورد بی سابقه در پی رقابت‌های میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و رقیب دمکرات او جو بایدن و اجرای انتخابات ریاست جمهوری است که روز سه‌شنبه 3 نوامبر در این کشور برگزار شده و روند شمارش آراء در آن همچنان ادامه دارد.

ایالات متحده آمریکا که آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا عنوان گرفته روز چهارشنبه نیز رکوردی بی‌سابقه به ثبت رسانده و شمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز 100 هزار تن فراتر رفته بود.

در راستای تدابیر و پروتکل‌های مقابله با پاندمی کرونا دهها میلیون رای‌دهنده آمریکایی به رای دادن زود هنگام از طریق پست یا حضوری روی آوردند تا از این راه مانع از تشکیل صف‌های طولانی در روز انتخابات و انتشار بیشتر ویروس کرونا شوند.

شمار زیاد برگه‌های رای اخذ شده از طریق پست منجر به کاهش روند شمارش آراء و تاخیر در اعلام نتایج در بسیاری از ایالت‌ها شده است.

تا ساعات اولیه از صبح روز پنج‌شنبه روند شمارش آرای ارسالی از طریق پست در ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا و کارولینای شمالی همچنان ادامه داشت.

شایان ذکر است که پاندمی کرونا ایالات متحده آمریکا را بدترین بحران بهداشتی از زمان انتشار آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 و در بدترین رکود اقتصادی از زمان کساد بزرگ در سال 1929 فرو برده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم