ترامپ: اگر انتخابات به سرقت نرود در آن پیروز خواهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شامگاه پنج‌شنبه 5 نوامبر 2020 ضمن اعلام این‌که او با ارقامی تاریخی پیروز شده و نتایج نظرسنجی‌ها به میزان زیادی اشتباه بوده، گفت:«چنانچه انتخابات به سرقت نرود در آن پیروز خواهم شد».

به گزارش رویترز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنج‌شنبه طی سخنرانی‌اش در کاخ سفید با بیان این‌که حزب جمهوری‌خواه هیچکدام از کرسی‌هایش در مجلس نمایندگان را از دست نداده است، رقبای دمکرات خود را به تلاش برای به سرقت بردن نتایج انتخابات متهم کرد.

ترامپ همچنین رسانه‌ها را به دخالت در انتخابات متهم کرد و نتایج نظرسنجی‌های منتشر شده در درباره انتخابات را «جعلی» خواند.

دونالد ترمب گفت در حالی که رسانه‌ها از جلو افتادن جو بایدن در 5 نقطه از ایالت فلوریدا سخن گفتند اما من پیروز شدم. ترامپ همچنین در ادامه گفت:«در همه ایالت‌های اصلی با تفاوت زیادی پیروز شدیم».
ترامپ با انتقاد از روش رای‌دهی از طریق پست، گفت این شیوه سیستم انتخاباتی را نابود کرد. ترامپ گفت که او خواستار حضور ناظرانی بر عملیات شمارش آراء در ایالت پنسیلوانیا شده است و موافقت قضایی برای نظارت بر عملیات شمارش آراء در این ایالت را کسب کرده است.

نامزد جمهوری‌خواه با بیان این که بعضی برگه‌های رای در ایالت جورجیا بعد از روز انتخابات رسیده است، به برخی تلاش‌ها برای به «سرقت بردن انتخابات» و «تقلب» در آن اشاره کرد و در عین حال تاکید کرد که شکایت‌های زیادی در این رابطه تقدیم خواهد شد و در نهایت امر موضوع به دادگاه عالی کشیده خواهد شد تا دستگاه قضایی کشورش جدال درباره نتیجه انتخابات را فیصله دهد.

پیش از این نیز ترامپ در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» خواستار «متوقف شدن تقلب» در انتخابات شده و گفت:« در همه ایالت‌هایی که (جو) بایدن در آنها پیروز شده شکایت‌هایی را به اتهام جعل آرای رأی دهندگان و تقلب در انتخابات ایالت تقدیم خواهیم کرد».

این در حالی است که کمپین انتخاباتی ترامپ از شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توئیتر انتقاد کرده و آنها را به اعمال محدودیت‌هایی علیه اظهارات دونالد ترامپ متهم کرد.

ترامپ همچنین در ادامه توئیت‌هایش افزود:«دلایل بسیاری وجود دارد.. کافی است به رسانه‌ها نگاهی بیاندازید». و ادامه داد:« پیروز خواهیم شد! آمریکا در اولویت است».

کمپین انتخاباتی ترامپ پنج‌شنبه پیش از این نیز اعلام کرده بود که به دستوری قضایی دست یافته که به آن امکان بیشتری را برای اعمال نظارت بر عملیات شمارش آراء در ایالت پنسیلوانیا می‌دهد.

ترامپ در پیامی بر شبکه توئیتر درباره این دستور قضایی آن را « پیروزی قانونی بزرگی در پنسیلوانیا» توصیف کرد.

همزمان با ادامه شمارش آراء ترامپ در توئیتی نیز خواستار «توقف شمارش آراء» شده، گفت:«هر رأیی پس از روز انتخابات برسد، شمارش نخواهد شد».
شبکه «توئیتر» نیز درباره توئیت ترامپ مبنی بر عدم شمارش رای‌هایی که پس از روز انتخابات می‌رسند، به دلیل «محل جدال و احتمالا گمراه کننده بودن» هشدار داد.

از سویی کمپین انتخاباتی ترامپ اعلام کرد:« در شکایت تقدیم شده در پنسیلوانیا پیروزی قانونی بزرگی محقق کردیم». کمپین ترامپ همچنین خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسن شد.

شبکه تلویزیونی خبری «فاکس نیوز» Fox News اعلام کرد که کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ شکایت‌هایی قضایی را برای متوقف کردن عملیات شمارش آراء در دو ایالت میشیگان و پنسیلوانیا و همچنین نسبت به روند شمارش آراء انتخابات ریاست ‌جمهوری در ایالت نوادا تقدیم کرده است.
کمپین ترامپ دلیل شکایت در ایالت نوادا را شمارش رای‌هایی که به نوادا تعلق ندارند به عنوان بخشی از آراء این ایالت، اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید