اقدامات سختگیرانه ایتالیا و فرانسه بخاطر افزایش چشم‌گیر کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نواحی ایتالیا که بیشترین آسیب را در موج دوم ویروس کرونا دیدند، روز جمعه وارد مرحله جدید قرنطینه شد، اینکشور روز گذشته (5 نوامبر) بالاترین تعداد مبتلایان و فوتی بر اثر کرونا را در یک روز داشت.

ایتالیا جمعه 6 نوامبر اعلام کرد که از 10 شب تا ساعت 5 صبح ممنوعیت رفت و آمد در سراسر کشور ممنوع شده و بارها و رستوران‌ها در ساعت 6 عصر بسته خواهد شد.

وزارت بهداشت این کشور روز پنجشنبه 5 نوامبر اعلام کرد، 35،505 مورد جدید ابتلا به کرونا و 445 مورد فوتی طی یک روز ثبت شده‌اند که با این ارقام، تعداد مجموع مبتلایان در این ایتالیا به 824،879 نفر و تعداد فوتی‌ها به 40،192 نفر رسید.

نخست‌ وزیر ایتالیا نیز دستور قرنطینه کردن حدود 16 میلیون ساکن مناطق شمالی این کشور را صادر کرد.

جوزپه کونته نخست‌وزیر ایتالیا اعلام کرد حداقل 16 میلیون ایتالیایی در حال حاضر در منطقه لومباردی این کشور قرنطینه شده‌اند و تا اوایل ماه آوریل وضعیت قرنطینه در 14 ولایت ادامه خواهد داشت.

طبق این فرمان، استخرها، موزه‌ها، پیست‌های اسکی، سالن‌های ورزشی تعطیل خواهند بود.

در همین حال، براساس اعلامیه وزارت بهداشت فرانسه، پاریس نیز اقدامات سختگیرانه‌تری برای قرنطینه اعلام کرد زیرا این کشور روز نیز پنجشنبه (5 نوامبر) 58،046 مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد. این کشور با 1.6 میلیون مبتلا، بالاترین آمار مربوط به اروپا را دارد.

پلیس فرانسه نیز گفت از روز جمعه، رستورانت‌ها و مراکز خرید و فروش در پاریس از ساعت 10 شب تا 6 صبح ممنوع است.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت فرانسه در عرض 24 ساعت 394 نفر دیگر هم در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

گفتنی است که در اروپا آمار ابتلای به کرونا در آن به طرز قابل توجهی افزایش یافته، همزمان با موج دوم همه گیری، تدابیر تازه ای اعمال شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید