رقابت تنگاتنگ ترامپ و بایدن؛ شمارش آرای ایالت‌ها ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با بسته شدن اولین مراکز رای‌گیری در شرق ایالات متحده آمریکا و آغاز شمارش آرای اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، رسانه‌های آمریکایی شامگاه سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه در ایالت‌های ایندیانا، کنتاکی، ویرجینیای غربی، کارولینای جنوبی، تنسی، آلاباما، اکلاهما و مناطقی از ایالت‌های نیوهمپشایر و فلوریدا در رقابت با جو بایدن نامزد دمکرات خبر دادند.

همچنین دونالد ترامپ در ایالت تعیین کننده فلوریدا پس از شمارش 95 درصد آرای اخذ شده در این ایالت از جو بایدن جلو افتاده است.

همچنین بنا به گزارش‌ها جو بایدن در ایالت‌های ورمانت، ورجینیا، زادگاهش دلاور، مریلند، واشنگتن پایتخت، ماساچوست، نیوجرسی و نیویورک بر رقیب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ، پیروز شده است.

در تگزاس خاستگاه جمهوری‌خواهان نیز پس از شمارش 55 درصد آراء بایدن از ترامپ جلو افتاده است اما پس از آن فاصله میا دو رقیب کمتر شد.

از سویی دونالد ترامپ در پیامی در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که کمپین انتخاباتی او در سطح ایالت‌ها خوب است و از طرفدارانش تشکر کرد.

عملیات رای‌گیری مستقیم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه‌شنبه 3 نوامبر آغاز شد. رای دهندگان آمریکایی در حالی به پای صندوق‌های رای رفتند که پیش از آنها نزدیک به 100میلیون رای دهنده آمریکایی دیگر و در سایه پاندمی کرونا و تدابیر اتخاذ شده، پیش از موعد از طریق پست و رأی‌دهی از راه دور در انتخابات شرکت کردند.

شایان ذکر است که هر کدام از نامزدها برای پیروزی نیاز به 270 رأی کالج انتخاباتی دارند.

افزون بر ایالت جورجیا، ایالت‌های پنسیلوانیا، فلوریدا، کارولینای شمالی، آریزونا و میشیگان نیز ممکن است به عنوان ایالت‌های تعیین کننده در نتایج این انتخابات ایفای نقش کنند.

از سویی و با توجه به حجم آرای ارسال شده از طریق پست که روند شمارش آراء را به تاخیر خواهد انداخت، احتمالا هویت نامزد پیروز این انتخابات در تعدادی از ایالت‌های تعیین کننده در شامگاه سه‌شنبه و بامداد چهارشنبه قابل تشخیص نباشد.

از طرفی دو نامزد رقیب در انتخابات آمریکا درباره روند انتخابات ابراز خرسندی کرده و درباره شانس پیروز شدن‌شان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ابراز اطمینان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم