ترامپ: دموکرات‌ها از آفریقایی‌تبارها سوء استفاده کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 گفت که سطح مشارکت آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در انتخابات بسیار بالا بود و این گروه از آمریکایی‌ها از سوی دموکرات‌ها مورد سوء استفاده قرار گرفتند ولی دولت او کارهای بسیاری برای آنها کرد.

آخرین نظرسنجی‌ها درباره ایالت‌های تعیین‌کننده نشان می‌دهد جو بایدن نامزد دموکرات با نتیجه 47 درصد در مقابل 46 درصد از دونالد ترامپ جمهوری‌خواه پیش افتاده است.

در ایالت اوهایو که مجموعا 18 رای الکترال دارد، بایدن و ترامپ با نتیجه 46 درصد برابر هستند. ترامپ در سال 2016 شکست سختی در این ایالت به هیلاری کلینتون نامزد وقت دموکرات‌ها وارد کرد.

در ایالت جورجیا هم که 16 رای الکترال دارد و از سال 1992 به این سو هیچ دموکراتی برنده نشده، بایدن با حساب 48 در مقابل 47.2 پیش افتاده است.

ایالت آیوا با 6 رای الکترال از دیگر ایالت تعیین‌کننده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست و نتایج نشان می‌دهد تا این لحظه ترامپ و بایدن مساوی هستند. ترامپ در سال 2016 هیلاری کلینتون را در این ایالت با اختلاف 10 شکست داد.

رای‌گیری در ایالت‌های آلاباما، کانزاس، مینه‌سوتا، می‌سی‌سی‌پی، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، اوکلاهما، ویسکانسن و تگزاس هم شروع شده است.

تعداد رای‌دهندگان در 4 ایالت از ایالت‌های فوق از جمله ایالت تگزاس، از شمار رای‌دهندگان در سال 2016 بیشتر شده است.

شعبه‌های رای‌گیری در نیویورک، نیوجرسی، کنتیکت، ماین و ویرجینیا ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی کار خود را آغاز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم