.
.
.

تقریبا کل جمعیت اسلواکی ظرف دو روز تست تشخیص کرونا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که کشورهای سراسر جهان در تلاشند تا آزمایش ویروس کرونا را افزایش دهند، اسلواکی تنها در مدت دو روز موفق به آزمایش بیش از 3.6 میلیون نفر - دو سوم جمعیت خود شد.

با شتاب گرفتن آمار مبتلایان کرونا در کشورهای اروپایی، تقریبا کل جمعیت اسلواکی طی دو روز (1-2 نوامبر) تست کرونا دادند که از این میان نتیجه بیش از 1درصد از شرکت کنندگان در این آزمایش مثبت بودند که در کل 38،359 نفر اند.

به گزارش سی ان ان، این 38، 359 نفر مبتلایان به کرونا اکنون در قرنطینه قرار گرفتند.

اسلواکی از آزمایشات سریع آنتی ژن استفاده می‌کند که نتایج را در عرض چند دقیقه ارائه می‌دهد. بر خلاف آزمایش‌های تشخیصی مولکولی (PCR)، این آزمایش لازم نیست در آزمایشگاه پردازش شوند، بنابراین سریعتر و ارزان‌تر هستند.

ایگور ماتوویچ، نخست وزیر اسلواکی با اعلام اینکه این غربالگری ملی می‌تواند جان‌های زیادی را نجات دهد، تاکید کرد که جهان با دقت این کارزار را دنبال می‌کند.

نخست وزیر اسلواکی همچنین با تاکید بر این که کارزار یاد شده «راهی در مسیر بازگشت آزادی‌ها» است، تصریح کرد پس از انجام غربالگری در صورتی که کارزار به صورت کامل صورت گیرد این احتمال وجود دارد که محدودیت‌های وضع شده در ارتباط با همه‌گیری بیماری کووید19 کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم