.
.
.

تعداد رای‌دهندگان پیش از موعد آمریکایی به مرز 100 میلیون نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی «مرکز آمار انتخابات آمریکا» تا روز دوشنبه دوم نوامبر 2020 تعداد آمریکایی‌هایی که پیش از زمان رسمی آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور رای داده‌اند، از مرز 95 میلیون نفر گذشته و در حال نزدیک شدن به عدد 100 میلیون نفر است.

تعداد کسانی که تا کنون رای خود را به صندوق انداخته‌اند، 69 درصد تعداد مجموع مشارکت کنندگان در انتخابات سال 2016 است و پیش‌بینی می‌شود انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 که روز سه‌شنبه سوم نوامبر 2020 بین دونالد ترامپ و جو بایدن برگزار می‌شود، بالاترین آمار مشارکت را در تاریخ این کشور ثبت کند.

تعداد رای‌دهندگان پستی نیز از مرز 59 میلیون نفر گذشت. تا کنون بیش از 34 میلیون آمریکایی، از جمله دو کاندیدای اصلی انتخابات با حضور در مراکز رای‌گیری رای خود را به صندوق انداخته‌اند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا و جو بایدن رقیب دموکرات او تنها روز دوشنبه را فرصت دارند که با حضور در نقاط مختلف آمریکا شهروندان خود را به رای دادن به خود ترغیب کنند. موضوعات چون اقتصاد و بحران کرونا مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام رای‌دهندگان آمریکایی گزارش شده‌‌اند.

ترامپ در آخرین روز تبلیغات انتخاباتی خود در 5 تجمع انتخاباتی در کارولینای شمالی و ویسکانسن حضور می‌باید و بایدن هم در آخرین روز به پنسلیوانیا رفته زیرا که گمان می‌کند پیروزی در این ایالت راه برای ورود مجدد ترامپ به کاخ سفید دشوار می‌کند. جو بایدن همچنین به ایالت اوهایو خواهد رفت، ایالتی که ترامپ 4 سال پیش با 8 درصد بیشتر هیلاری کلینتون نامزد وقت دموکرات‌ها را در آن شکست داد.