.
.
.

روسیه یک واکسن کرونا جهت تایید به سازمان بهداشت جهانی ارائه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صندوق حاکمیت روسیه روز سه‌شنبه 27 اکتبر 2020 اعلام کرد موسکو یک واکسن کرونا با نام «اسپوتنیک وی» جهت ثبت و آماده‌سازی به سازمان بهداشت جهانی ارائه کرد.

صندوق حاکمیت روسیه که در روند کشف و تولید واکسن کرونا در این کشور مشارکت دارد در بیانیه‌ای اعلام کرد از سازمان جهانی خواسته واکسن اسپوتینک وی را ثبت و تایید کند.

مقامات روسیه می‌گویند که این کشور اولین کشوری است که از سازمان جهانی بهداشت خواسته خود را برای ثبت، تایید و عرضه واکسن کرونا آماده کند.

موسکو معتقد است که ثبت هر چه سریع‌تر واکسن براساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی، سبب می‌شود این واکسن ساخت روسیه در زمان زودتری به دست همگان برسد.

صندوق حاکمیت روسیه در ادامه بیانیه‌اش افزود: «تایید اسپوتنیک می‌تواند افزوده شده آن به فهرست داروهایی که برخی کشورها خواهان خرید آن در حجم انبوه هستند را تسریع کند.»

روسیه در اوائل آگوست 2020 مدعی شد که اولین واکسن برای کووید19 را توسط مرکز پژوهشی گمالیا وابسته به وزارت دفاع این کشور ساخت است.

واکسن روسیه برای پاسداشت اولین ماهواره ساخته شده توسط اتحاد جماهیر شوروی، اسپوتنیک نامیده شد ولی جهان درباره کارایی آن تردید کرد، زیرا که موسکو پیش از رسیدن به مرحله نهایی بررسی‌های بالینی مدعی ساخت این واکسن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم