.
.
.

رهبر اپوزیسیون ترکیه خطاب به اردوغان: کیف فرانسوی زنت را آتش بزن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری‌خواه مخالف رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با انتقاد از اردوغان از او خواست در راستای تحریم کالاهای فرانسوی کیف 50 هزار یوروی ساخت فرانسه همسرش را به آتش بکشد.

کمال قلیچدار روز سه‌شنبه 26 اکتبر 2020 خطاب به اردوغان و در اشاره به اوضاع معیشتی و اقتصادی ناگوار مردم ترکیه گفت: «آیا شهروندان ما توان خرید کالاهای فرانسوی را دارند؟ آیا یک کارگر ساده می‌تواند یک عطر فرانسوی به همسرش هدیه دهد؟ مردم در پی یافتن [لقمه] نان هستند و تو می‌گویی کالاهای ساخت فرانسه را تحریم کنیم.»

رهبر حزب جمهوری‌خواه ترکیه که در حضور نمایندگان این حزب در پارلمان، سخن می‌گفت، در ادامه انتقاداتش از پیشنهاد تحریم کالاهای فرانسوی از سوی رئیس‌جمهوری ترکیه، او را مخاطب قرار داده و گفت: « این تو و قصر باشکوهت هستید که باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنید. هواپیماهای ساخت فرانسه داری، آنها را فورا بفروش.

همسرت امینه کیف ساخت فرانسه دارد که قیمتش 50 هزار یورو است. بگذار او اعتراض کرده و در باغ قصرت کیفش را آتش بزند.»

او با به چالش کشیدن اردوغان او «احتکارکننده ترکیه» خواند و افزود: « ما می‌خواهیم کشورها در صلح زندگی کنند ولی حالا در دنیا تنها شده‌ایم. اگر شجاعت کافی داری شرکت خودروهای فرانسوی رنو را در ترکیه تعطیل کن. آیا می‌توانی چیزی به مصر بگویی؟ نه نمی‌توانی. ما حتی در موضوعاتی که در آنها صاحب حق هستیم هم تنها شده‌ایم. ما به همه کشورها احترام می‌گذاریم اما کشورهای دیگر هم باید به ما احترام بگذارند. وقتی کشور را دست یک مشت محتکر می‌سپاریم، نمی‌توانیم بگوییم کشورمان را دوست داریم.»

رئیس‌جمهوری ترکیه پیش از این از مردم کشورش خواسته بود خرید محصولات فرانسوی را متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم