.
.
.

آمریکا 4 فرد مرتبط با فروش بنزین ایران به ونزوئلا را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 26 اکتبر 2020 در ادامه سیاست فشار حداکثری بر ایران، 4 نفر را که در فروش بنزین ایران به ونزوئلا نقش داشتند، تحریم کرد.

تحریم‌های جدید علاوه بر 4 نفری که در فروش بنزین ایران به ونزوئلا نقش داشتند، دو شرکت نفتی و دو نفتکش را هم شامل می‌شود.

استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری آمریکا گفت که هدف از این تحریم‌ها قطع درآمدهای سپاه پاسداران ایران است و ایران درآمدهای نفتی‌اش را خرج حمایت از تروریسم و برنامه هسته‌ای می‌کند.

به گزارش روزنامه وال‌ستریت ژورنال دولت دونالد ترامپ سعی دارد پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند که هدف از آنها اعمال فشار بیشتر در راستای سیاست فشار حداکثری واشنگتن بر تهران است.

براساس همین گزارش افزایش تحریم‌ها علیه ایران به نحوی خواهد بود که مانع از برداشته شدن یا غیرفعال‌شدن این تحریم‌ها در آینده باشد.

وال‌ستریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گزارش کرد که ایرانیانی که این تحریم‌ها علیه آنها وضع خواهد شد، افرادی هستند که پیش از این هم تحریم شده‌اند و این تحریم‌ها نهادهای بین‌المللی را وادار خواهد کرد در روابط خود با تهران تجدیدنظر کنند.

این روزنامه در ادامه گزارش خود نوشت که تحریم‌های جدید برخی بخش‌ها مانند صنایع پیتروشیمی و فلزات و صنایع انرژی که واشنگتن گمان می‌کند تهران از آنها برای تامین مالی اقدامات تروریستی استفاده می‌کند را هدف قرار خواهند داد.

پس از خروج دونالد ترامپ در سال 2018 از توافق برجام آمریکا همه تحریم‌ها علیه ایران را از سرگرفت و تحریم‌های گسترده جدیدی هم علیه تهران وضع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم