ترامپ : اگر عملکرد بد بایدن نبود من نامزد انتخابات 2016 نمی‌شدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ در تجمع انتخاباتی جدید خود در برابر انبوه طرفدارانش در واکیشا در ایالت ویسکانسن تاکید کرد که برای طبقه متوسط و حقوق آن مبارزه می کند در حالیکه جو بایدن رقیب دموکرات وی صرفا به خاطر پسرش می جنگد.

ترامپ گفت: «من به خاطر طبقه متوسط می‌جنگم اما او در واقع برای هانتر می‌جنگد. کاری که خانواده بایدن و أعوان و انصار آنها انجام دادند، لکه ننگ است». اشاره ترامپ به معاملات تجاری بین‌المللی است مربوط به هانتر بایدن در زمانی است که پدرش در سمت معاون اول أوباما قرار داشت.

این در حالی بود که ترمپ جمله‌ای را که در روزهای گذشته چندین بار مورد استفاده قرار داده بود، بار دیگر تکرار کرد که بایدن، علت نامزدی او در سال 2016 بوده است. ترامپ در مورد زندگی پیش از ریاست جمهوری خود گفت: «من زندگی بسیار ساده تری در مقایسه با دوران ریاست جمهوری داشتم. فکر می‌کردم که این تجربه جدید (ریاست جمهوری) قدری ساده باشد. نمی‌دانستم باتلاق این قدرعمیق است. البته اشکالی ندارد اما من به خانه بازگشته و بعد از پایان کار، قدری می‌خوابم» که منظور ترامپ بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر آینده است.

اگر بایدن نبود من پیروز نمی‌شدم

ترامپ به همان شکل که در ویسکانسن گفته بود، در اوهایو در برابر طرفدارانش که در سرکلفیل تجمع کرده بودند، تاکید کرد، اگر بایدن «کار درستی» به عنوان معاون رئیس جمهوری انجام داده بود، هرگز پیروز انتخابات ریاست جمهوری نمی شد. او گفت: «اگر تو کارت را درست انجام دادی بود، من نامزد انتخابات نمی‌شدم و از زندگی آکنده از خوشبختی لذت می‌بردم.»

ترامپ همچنین در راستای انتقادات خود به برنامه بایدن، عنوان نمود که بایدن نخستین سیاستمداری است که اعلام می‌کند مالیات‌ها را 4 برابر خواهد کرد و « این عملکرد، جنون آمیزترین کاری است که من در زندگی ام دیده ام.»

گفتنی است که ترامپ از زمانی که پرونده پسر بایدن بار دیگر مطرح شد، از هفته گذشته بار دیگر انتقادات خویش علیه رقیب دموکراتش را از سر گرفت و او را متهم به فساد کرد و برخی رسانه‌ها را به خاطر عدم پوشش دهی کافی به این ماجرا سرزنش کرد که از دید ترامپ، افتضاح بزرگی است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا پیشتر گفته بود که دفتر تحقیقات فدرال به لپ تاپ شخصی هانتر بایدن دست یافته که حاوی ایمیل‌هایی است که برخی از آنها پرده از معاملات تجاری خارجی او بر می‌دارد که مشتمل بر تماس‌هایی است که سال‌ها قبل در زمان تصدی منصب معاون رئیس جمهوری پدرش با اوکراین و چین داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم