تلاش دولت ترامپ برای تشدید تحریم‌‌ها بر ایران پیش از اجرای انتخابات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه «وال استریت جورنال» Wall Street Journal، شنبه 24 اکتبر 2020 تاکید کرد دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در تلاش است تا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران تا پیش از 3 نوامبر2020 زمان اجرای انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، اعمال کند.

مقام‌های آمریکایی به روزنامه «وال استریت جورنال» گفته‌اند که نهادها و افراد ایرانی‌ هدف تحریم‌های جدید سابقا نیز تحریم‌ شده‌اند.

این روزنامه در ادامه توضیح داد که تحریم‌های آمریکایی احتمالی علیه ایران با هدف تشدید فشارهای حداکثری اعمال شده علیه تهران است.
روزنامه «وال استریت جورنال» گفت که «تشدید تحریم‌ها بر ایران مانع از هر تلاشی در آینده برای غیر فعال‌ کردن آنها خواهد شد.

این روزنامه همچنین به نقل از مقام های آمریکایی گفته که نهادها و افراد ایرانی‌ هدف تحریم‌های جدید سابقا نیز از سوی ایالات متحده آمریکا تحریم‌‌هایی علیه آنها اعمال شده‌ است.

بنا به نوشته این روزنامه تحریم‌های جدید برخی بخش‌ها شامل صنایع پتروشیمی و معادن و به ویژه بخش انرژی که واشنگتن معتقد است تهران از آنها برای تامین مالی فعالیت‌های تروریستی‌ استفاده می‌کند را هدف قرار خواهد داد.

در پی فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال 2018 برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام که در سال 2015 میان ایران و 6 قدرت جهانی به امضا رسیده، واشنگتن سلسله تحریم‌هایی که به موجب این توافق تعلیق شده بود را بازگردانده و پس از آن تحت عنوان فشار حداکثری به مراتب گسترش داده و تشدید کرد.

در راستای ادامه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران که اغلب مقام‌های آمریکایی در کنفرانس‌های مطبوعاتی خود بر آن تاکید می‌کنند، الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا، روز چهارشنبه 21 اکتبر گفت، «رئیس جمهوری آینده آمریکا هر که باشد» تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، استراتژی فشار حداکثری آمریکا علیه تهران همچنان ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم