دختری 14 ساله درمان احتمالی کرونا را یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در برهه ای که تمامی جهانیان «با اشتیاق تمام» در انتظار رونمایی از واکسن و درمان کووید 19 هستند که تا کنون 40 میلیون مبتلا در سطح دنیا بر جای گذشته و بیش از یک میلیون نفر را به کام مرگ فرستاده، یک دخترنوجوان آمریکایی هندی تبار توانسته با ابداع جدید خود، درمانی محتمل را برای بیماری کووید 19 ارائه دهد.

انیکا شبرولو جایزه « چالش ورزی دانشمندان جوان 3 ام» برای سال 2020 را ربود که برابر با 25 هزار دلار است.
این دختر نوجوان 14 ساله، نوآوری را ارائه داده که اتم سرب می تواند به شکلی گزینشی به پروتئین شاخک دار ویروس کرونا متصل شود.

Advertisement

به گفته سی ان ان، اینکا ایده کشف این درمان جدید را از بررسی پیشینه و سابقه همه گیری آنفلولانزای 1918 الهام گرفت و دریافت که چگونه بسیاری از مردم هر سال در آمریکا به رغم واکسیناسیون سالانه و داروهای ضد انفلولانزا موجود در بازار جان می دهند.

انیکا تاکید کرد که اقدام بعدی او، همکاری با دانشمندان و پژوهشگرانی که در کار مبارزه با ویروس کرونا برای زیر کنترل گرفتن کووید 19 و مرگ و میر ناشی از آن هستند تا با تکامل دادن این کشفیات، به درمانی حقیقی برای این بیماری دست یابد. به گفته او این ابداع و نوآوری در مقایسه با تلاش های دیگر به مثابه قطره در برابر اقیانوسی از تلاش های جاری در این راستا می باشد.

انیکا گفت: «این که من چطور بتوانم این اتم را با ویروس شناسان و کارشناسان تولید واکسن به شاخک های ویروس کورنا پیوند دهم ، معیاری است که میزان موفقیت این تلاش ها را معین خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم