دونالد ترامپ: بایدن آمریکا را گرفتار فقر خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 16 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا در مصاف با رقیب انتخاباتی‌ دمکراتش، جو بایدن، گفت:« بایدن آمریکا را گرفتار فقر خواهد کرد».

دونالد ترامپ با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی کنونی میان او و رقیب دمکراتش، انتخابات پیش‌رو را انتخاب میان «رونق اقتصادی ترامپ» و «کساد جو بایدن» دانست و گفت که جو بایدن آمریکا را گرفتار فقر خواهد کرد و چنانچه پیروزی شود به دلیل توافق جدید محیط زیستی، ایالات متحده را متحمل 100 تریلیون دلار هزینه خواهد کرد.

Advertisement

ترامپ در تجمع انتخاباتی در ایالت جورجیا درباره رقیب دمکراتش گفت:« جو بایدن مایل است تا سالمندان را از برنامه تامین خدمات بهداشتی و درمانی محروم کند».

ترامپ ضمن اشاره به برخی دستاوردهای دولتش گفت« در جنگ علیه تندروها در جهان پیروز شدم» و افزود:« موفق شدیم از قاسم سلیمانی تروریست خلاص یافته و رهبر داعش را از پای درآوریم».

ترامپ درباره حوادث و نا‌آرامی‌ها در شهر مینیاپولیس در پی کشته شدن جورج فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی تبار توسط نیروهای پلیس، گفت که آنارشیست‌ها شهر را به آتش کشیدند و دمکرات‌ها آن را تظاهراتی مسالمت‌آمیز خواندند».

دونالد ترامپ درباره واکسن کووید -19 نیز متعهد شد درمان ضد ویروس جدید کرونا را به طور رایگان برای همه آمریکایی‌ها فراهم کند.

شایان ذکر است که بنا به آمار و داده‌های دانشگاه فلوریدا درباره انتخابات آمریکا در رکوردی جدید تاکنون 15 میلیون شهروند آمریکایی به دلیل پاندمی کرونا و به منظور اجتناب از ایستادن در صفوف رای‌دهندگان در انتخابات، از طریق مکانیسم رأی‌دهی پیش از موعد در انتخابات شرکت کرده و رای‌ دادند.

بنا به نتایج نظرسنجی انجام شده از سوی رویترز/ ایپسوس نیز ترامپ چهارشنبه در ایالت فلوریدا که از ایالت‌های تعیین کننده است با کسب 47 درصد تایید در مقابل 49 درصد تایید برای بایدن تقریبا با او به تعادل رسیده است.

ترامپ پس از این در ایالت میامی در میان طرفدارانش حاضر خواهد شد در حالی که جو بایدن به ایالت فیلادلفیا خواهد رفت.

همچنین قرار است سومین دور از مناظره انتخاباتی میان ترامپ و بایدن در 22 اکتبر جاری در شهر نشویل ایالت تنسی برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم