پزشک کاخ سفید: نتیجه تست کرونای ترامپ منفی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پزشک کاخ سفید شامگاه دوشنبه‌ 12 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا اعلام کرد که نتایج تست کرونای دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده طی روزهای متوالی منفی شده و او دیگر ناقل این بیماری به سایر افراد نیست.

بنا به تاکید و توصیه‌های مراکز آمریکایی کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، دونالد ترامپ پس از نتایج تست‌های متعددی که انجام داده، ناقل بیماری کرونا برای انتقال آن به دیگر افراد نیست.

شان کونلی در یادداشتی که از سوی کاخ سفید انتشار یافته گفت: «نتایجی که اشاره می کنند ترامپ ناقل بیماری نیست، بر توصیه‌ها و بیانیه‌های مراکز آمریکایی کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها استناد دارد».

او همچنین افزود که تست‌های کرونایی انجام شده برای ترامپ که نتایج آنها منفی شده و همچنین داده‌های بالینی غیر از آن «نشان از عدم وجود تکثیر ویروسی دارد».

پزشک کاخ سفید توضیح داد که بهبودی پرزیدنت دونالد ترامپ از بیماری ویروس جدید کرونا با بررسی عوامل متعددی و از جمله آن نتایج سریع به دست آمده از تست‌های مکرر کرونا، تشخیص داده شده است.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا پیش‌تر تاکید کرده بود که اکنون او عاری از ویروس جدید کرونا شده و در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» گفت که احتمالا بدن او تا پایان عمر ایمنی لازم را خواهد داشت.

شایان ذکر است ترامپ که اخیرا به دلیل مبتلا شدن به ویروس جدید کرونا برای معالجه به بیمارستان والتر رید منتقل و از 2 اکتبر به مدت 3 شبانه روز در آنجا بستری شده بود پس از مرخص شدن از بیمارستان، اعلام کرد که او دیگر دارو مصرف نمی‌کند و گفت:« این ویروس چینی دیوانه هولناک را شکست دادم… به نظر می‌رسد که (در قبال کرونا) ایمن شده‌ام».

رئیس جمهوری 74 ساله آمریکا جمعه اعلام کرد که مصرف داروهای آنتی ویروس را متوقف کرده است. او همچنین در گفتگو با شبکه «فاکس‌نیوز» نیز گفته که پس از بهبودی دارو مصرف نمی‌کند و افزود که هنگام مبتلا شدن به ویروس جدید کرونا او با مشکل تنفسی مواجه نبوده بلکه تنها عوارض خفیفی غیر از آن علائمی که بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا از آن رنج برده‌اند، داشته است.

این اظهارات ترامپ پس از آن مطرح شد که پزشکان او پیش‌تر اعلام کردند که به او ترکیبی قوی از داروهای درمانی شامل آنتی‌بیوتیک‌ها و از آن جمله داروی «دگزامتازون» که معمولا به موارد خطرناک مبتلا به کووید‌- 19 داده می‌شود، تجویز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید