شکایت 34 هنرپیشه و فیلم‌ساز هندی از سه شبکه خبری بدلیل بخش اخبار دروغ علیه آنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع خبری هند دوشنبه 12 اکتبر از شکایت 34 هنرپیشه و فیلم‌ساز معروف این کشور از سه شبکه رسانه‌ای در دادگاه عالی دهلی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دی ان ای (DNA) هند، هنرپیشه‌های معروف این کشور از جمله، سلمان خان، شاهرخ خان، امیرخان، آجای دیوگان، آنیل کپور و فیلم‌سازان معروف مثل «کاران جوهر» و «آشوتوش گواریکار» از سه رسانه به دلیل گزارش «دروغ» در مورد آنان شکایت کردند.

Advertisement

این هنرپیشه‌ها و فیلم‌سازان ادعا کردند که برخی شبکه‌های خبری از کلمات «تحقیر آمیز» علیه آنان استفاده کرده و اخبار دروغ در موردشان نشر کرده اند.

قابل ذکر است که جنجال‌ها میان برخی رسانه‌های هندی و سینمای این کشور از چهار ماه بدین‌سو و پس از خودکشی هنرپیشه هندی به اسم «سوشانت سینگ راجپوت» آغاز شد. این چهار ماه برای سینمای هند سخت بود، زیرا برخی رسانه‌های این کشور مسئولیت مرگ «سوشانت سینگ راجپوت» را به گردن فیلم‌سازان و هنرپیشه‌های معروف انداختند. این رسانه‌ها ادعا کردند که «راچپوت» بخاطر فشارهای هنرمندان بزرگ خودکشی کرده است.

دادگاه عالی دهلی پیش از این برخی خبر‌نگاران و روزنامه‌نگاران را به دلیل گزارش‌های «غیرمسئولانه» و محتوای «افترا آمیز» فرا خوانده و به دلیل پخش اخبار غیرمستند و نادرست مقصر شناخته شده بود اما با آن هم، جنجال‌های میان سینمای این کشور و رسانه‌ها ادامه داشت.

سوشانت سینگ راجپوت 34 ساله هنرپیشه معروف سینمای هند عصر 14 ژوئن 2020 خودکشی کرد. جسد حلق‌آویز این بازیگر در خانه‌اش در شهر بمبئی پیدا شد و دلیل خودکشی وی مشخص نشد. پلیس یک روز بعد از خودکشی راجپوت اعلام کرد که تاکنون نامه‌ای یا مدرکی که در آن او علت خودکشی‌اش را ذکر کرده باشد پیدا نکردند.

سوشانت سينگ راجپوت هنرپیشه سینمای هند در ژوئن 2020 خودکشی کرد
سوشانت سينگ راجپوت هنرپیشه سینمای هند در ژوئن 2020 خودکشی کرد

خانواده راجپوت در نخست گفتند، او قصد داشت با دوست دخترش در ماه نوامبر سال جاری (2020) ازدواج کند اما اکنون پس از مدتی، خانواده‌اش ادعا کردند که دوست دخترش با خیانت و دزدی، او را به سمت خودکشی کشانده است.

سوشانت سینگ و ریها چاکروبیرتی
سوشانت سینگ و ریها چاکروبیرتی

پدر سوشانت سینگ ادعا کرد که رها چاکروبیرتی، پس از خیانت به سوشانت، پول گزافی از کریدیت کارت او گرفته و سپس او را رها کرده است، پدر این بازیگر هندی می‌گوید که دوست دختر پسرش او را به سمت خودکشی کشانده است. پس از این ادعا چاکروبیرتی برای یک ماه زندانی شد اما پس از یک ماه پلیس هند اعلام کرد که هیچ مدرکی علیه او پیدا نکردند و مرگ راچپوت «خودکشی» بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم