تدارک آلمان برای استقرار 15هزار سرباز جهت مقابله با موج دوم کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع آلمان شامگاه دوشنبه 12 اکتبر 2020 از تدارک خود برای استقرار 15هزار سرباز به منظور کمک به بخش‌های غیرنظامی این کشور برای مقابله با موج ىوم کرونا خبر داد.

دولت آلمان که نسبت به همسایگانش تا حدود زیادی توانسته انتشار ویروس جدید کرونا را در کشور مهار و شمار فوتی‌ها را در سطحی پایین نگهدارد، اکنون و بنا به اعلام وزارت دفاع این کشور، برلین تصمیم دارد با مستقر کردن 15هزار سرباز به کمک مقامات غیرنظامی در مناطق مختلف این کشور بشتابد که در مقابله با پاندمی کرونا و در سایه افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید-19 با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

Advertisement

علی‌رغم موفقیت‌های آلمان نسبت به همسایگانش در مبارزه با کرونا و جلوگیری از انتشار بیشتر آن و پایین نگهداشتن تعداد فوتی‌ها، از هفته گذشته شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور مجددا جهش یافته و به بیش از 4000 نفر رسیده و شمار مبتلایان در شهرهای بزرگ از قبیل برلین و فرانکفورت نیز افزایش یافته است.

دولت آلمان هشدار داد که اوضاع در آستانه خارج شدن از کنترل است و بسیاری از کارکنان محلی که از طریق تلفن مسئول پیگیری هم‌نشینان با افراد مبتلا هستند اکنون و به دلیل افزایش شمار مبتلایان بیش از توانایی‌هایشان در حال فعالیت هستند.

سخنگوی وزارت دفاع آلمان گفت که نزدیک به 1300 سرباز عملا در حال کمک به اداره مدنی در این کشور هستند و ارتش این کشور آمادگی دارد چنانچه ضروری است، نزدیک به 15 هزار سرباز را برای انجام این ماموریت مستقر کند.

این در حالی است که وزارت دفاع آلمان تاکنون 1000مورد تقاضای کمک از مقامات محلی این کشور دریافت کرده است.

بنا به آماری تهیه شده از سوی خبرگزاری فرانسه تا شامگاه دوشنبه شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 37.5 میلیون نفر رسیده که دست‌کم 25,827,919 نفر از آنها بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم