ابتلای مجدد به کووید 19 در کمتر از دو ماه!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دانشمندان پیش‌تر گفته بودند که پادتن ویروس کرونا دست‌کم شش ماه فرد را از ابتلای دوباره مصون خواهد کرد و در صورت ابتلا، علائم ضعیف‌تر خواهند بود اما مواردی شناسایی شده اند که خلاف گفته‌های محققان را ثابت می‌کنند.

مجله پزشکی «لانست» گزارشی درباره مردی 25 ساله منتشر کرده است که برای بار دوم و بسیار شدیدتر و حادتر از بار نخست به ویروس کرونا مبتلا شده است.

این نخستین بار است که فردی در آمریکای شمالی برای دومین‌بار به کووید19 مبتلا شده است. پیش از این نیز مواردی مشابه، بویژه در آسیا گزارش شده بود.

محققان در ایالت نوادای آمریکا می‌گویند که این مرد برای بار اول در 18 آوریل 2020 و سپس دوباره در 5 ژوئن 200 به ویروس کرونا مبتلا شده است و تجزیه و تحلیل‌های ژنتیکی ویروسی، تفاوت‌های قابل توجهی بین نوع اول و دوم را مرتبط با میزان عفونت نشان می‌دهد.

این جوان 25 ساله آمریکایی برای اولین بار علائم ویروس کرونا همچون گلو درد، سرفه، سردرد، حالت تهوع و اسهال را در اواخر ماه مارس نشان داد اما تا پایان آوریل بهبود یافت. وی تا پایان ماه مه احساس بهتری داشت و حتی در آن ماه دوبار آزمایش ویروسی‌اش منفی گزارش شد.

اما در اواخر ماه مه به یک مرکز مراقبت های فوری با علائم مشابه ویروس کرونا مراجعه کرد و پنج روز بعد، سطح اکسیژن کم و تنگی نفس را تجربه کرد.

در آزمایش رادیولوژی مشخص شد که وی مشکل حاد ریوی پیدا کرده است و سریعا باید تحت درمان قرار بگیرد.
محققان می‌گویند در دومین ابتلای او به بیماری کووید19، بیمار نیاز به پشتیبانی مداوم از اکسیژن در بیمارستان داشته و در این مدت علائم دیگری چون میالژی [درد عضلانی]، سرفه و تنگی نفس حاد را تجربه کرده است.

این در حالی است که به گفته سازمان جهانی بهداشت، تعداد افرادی که در جهان برای بار دوم به ویروس کرونا مبتلا شده اند، انگشت شمار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم