چه کسی به دونالد ترامپ کرونازده معجون سحرآمیز نجات‌بخش داد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را به جرات می‌توان معروف‌ترین شفایافته از ویروس کرونا نامید، اما سوالی که ذهن جهانیان را به خود مشغول کرده این است که چه کسی به ترامپ معجون سحرآمیز نجات‌بخش داد؟

اطلاعات بسیار اندکی درباره دارویی که رئیس‌جمهوری آمریکا دریافت کرده وجود دارد و مقامات پزشکی کاخ سفید هم چیزی در این‌باره نمی‌گویند.

Advertisement

از اطلاعات اندکی که به بیرون درز کرده این است که لئونارد شلایفر مدیرعامل شرکت ریجینیرون گفته که ترکیبی از آنتی‌بیوتیک‌ها به ترامپ داده شده و تجارب بالینی روی این دارو برای مشخص شدن کارایی‌اش هنوز در حال انجام است.

شلایفر در گفتگو با شبکه سی‌بی است گفت که داروی ساخت شرکت ریجینیرون، ریجن کوو-2 نامگذاری شده و مخلوطی از دو آنتی‌بیوتیک است که پروتئین‌های مقاوم در مقابل انتقال در خود دارد و به بخشی از ویروس کرونا که برای حمله به سلول‌های بدن انسان استفاده می‌شود، می‌چسبند.

معجون آنتی‌بیوتیکی که به ترامپ داده شده، حاصل فکر دو پزشک معروف به نام‌های لئونارد شلایفر و جورج یانکوپولوس است که هر دو از مقامات ارشد شرکت ریجینیرون هستند.

شلایفر یک پزشک مغز و اعصاب 68 ساله است که از دانشگاه ویرجینیا فارغ‌التحصیل شده و به عنوان استادیار نورولوژی در دانشکده پزشکی وایل کورنیل فعالیت می‌کند. او شرکت ریجینیرون را در سال 1988 تاسیس کرد.
جورج یانکوپولوس هم یک بیولوژیست 61 ساله است که به عنوان رئیس بخش پژوهش‌های شرکت ریجینیرون فعالیت می‌کند و فارغ‌التحصیل رشته بیولوژی از دانشگاه کلمبیا است.

این دو نفر در شرکتی با هم همکاری می‌کنند که به یکی از مهم‌ترین مراکز پژوهشی دنیا تبدیل شده و تا کنون 6 داروی مهم از جمله Eylea که برای درمان نابینایی به کار می‌رود را تولید کرده‌اند. این شرکت همچنین در زمینه تولید داروی ایبولا و سندرم تنگی نفس خاورمیانه هم فعالیت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم