حملات هوایی نیروهای آمریکایی بر مواضع طالبان در هلمند افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان دوشنبه 12 اکتبر از حملات هوایی بر مواضع طالبان در ولایت هلمند در جنوب این کشور خبر داد.

لگت در توییتی نوشت، به هدف حمایت از نیروهای امنیتی افغان در دو روز گذشته چندین حمله هوایی بالای مواضع طالبان در ولایت هلمند انجام شد. او تاکید کرد که نیروهای آمریکایی تا کنون از نیروهای امنیتی افغان علیه طالبان حمایت کرده و این روند ادامه خواهد داشت.

در همین حال، اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته است، طالبان باید فوراً حملات تهاجمی خود را در ولایت هلمند متوقف کنند و از خشونت‌های خود در سراسری این کشور بکاهند چون این تحرکات با توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان سازگار نیست و مذاکرات صلح افغانستان را تضعیف می کند. آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 توافق‌نامه صلح امضا کردند.

شایان ذکر است که جنگجویان طالبان سه روز پیش حملات تهاجمی خود را بالای برخی از نقاط ولایت هلمند در جنوب افغانستان انجام دادند و درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالبان تا کنون ادامه دارد.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرده که در این درگیری‌ها 80 جنگجوی طالبان کشته شدند و نزدیک به 100 جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم