بوریس جانسون: ماه‌های دشواری در پیش رو داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه 12 اکتبر 2020 اعلام کرد کشورش که شاهد افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کروناست، ماه‌های سخت و دشواری در پیش رو دارد.

جانسون تاکید کرد که دولتش اقدام به قرنطینه و تعطیلی کامل کشور نخواهد کرد و اقتصاد و حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه‌ها در اولویت قرار دارد.

Advertisement

بریتانیا روز دوشنبه خبر از افتتاح سه بیمارستان صحرایی در فصل بهار خبر داد و اعلام کرد سیستم هشداری به کار خواهد گرفت که محدودیت‌های مرتبط با کرونا موجود در این کشور را تسهیل خواهد کرد تا بریتانیا بتواند با بازگشت مجدد کرونا مقابله کند.

مسئولان بهداشتی بریتانیا در یک نشست خبری اعلام کردند که شمال غرب این کشور کرونازده‌ترین بخش کشور است و خدمت‌رسانی بیمارستان‌های غیرمرتبط با کرونا هم تحت تاثیر این اوضاع قرار گرفت.

برای کمک به سیستم بهداشتی سه بیمارستان صحرایی بزرگ به صورت فوری در فصل بهار تاسیس شد ولی روند کار آنها متوقف شد ولی اینک از آنها خواسته شده خود را آماده کنند تا امکان پذیرش بیمار در هفته‌های آینده در صورت نیاز را داشته باشند.
وزیر فرهنگ بریتانیا از دولت بوریس جانسون خواست محدودیت‌های بیشتری در مقابل انتشار کووید19 اعمال کند

زیرا که خطر انتقال ویروس در میخانه‌ها، رستوران‌ها و کلوب‌های شبانه بیشتر است.

او در یک گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد که «هدف از این اقدامات کنترل انتشار ویروس و اجرای اقدامات کافی برای مقابله با ویروس در مناطق بیشتر آسیب‌دیده است.»

شهر بندری لیورپول روز یکشنبه 11 اکتبر وارد قرنطینه کامل شد و یکی از مقامات این شهر گفت که این شهر وارد قرنطینه "سطح سوم" که شدیدترین نوع محدودیت‌ها برای مقابله با کروناست، شد.

بریتانیا با حدود 604 هزار ابتلا و نزدیک به 43 هزار قربانی کرونازده‌ترین کشور اروپاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم