بایدن از تقلب در انتخابات گفت ولی سخن خود را پس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، تنها راهی که می‌تواند منجر به شکست او در انتخابات 2020 شود، از طریق «تقلب» است ولی بلافاصله حرف خود را پس گرفت و تاکید کرد نتایج انتخابات را خواهد پذیرفت.

به گفته فوکس نیوز، بایدن شنبه 10 اکتبر در یکی از مراکز کمپین انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیا گفت: «در مورد روند رای گیری مطمئن شوید زیرا تنها راهی که ما در انتخابات شکست خواهیم خورد از طرق تقلب است که درمراکز رای گیری رخ می‌دهد».

Advertisement

او افزود، ترامپ می‌کوشید تا از با ایجاد تردید در مورد امنیت روند رای گیری از طریق پست، رای دهی را دچار سردی و عدم استقبال سازد و به طرفدارانش بگوید در روز انتخابات« به پای صندوق های رای دهی رفته و نظارت بسیار دقیقی بر أمور داشته باشند».

به سرقت رفتن « پیروزی»

بایدن پیش از ترک پنسیلوانیا در توضیحاتش به روزنامه نگاران گفت که سخنانش «قدری از سیاق خود خارج شد». وی تاکید کرد «من نتیجه انتخابات را خواهم پذیرفت. آنچه که گفتم مربوط به تلاش‌هایی است که برای تاثیر گذاری بر مردم و ترساندن آنها از رای دهی به خرج داده می‌شود».

شایان ذکر راست که بایدن بارها یادآوری کرد که ترامپ در صدد «سرقت» پیروزی در انتخابات بر خواهد آمد. کارزار انتخاباتی بایدن، صدها وکیل و داوطلب را برای نظارت بر انتخابات و جلوگیری از بروز آشوب بسیج کرده است».

پیشتر از این ترامپ در مناظره نخست خود با بایدن به این پرسش که آیا انتقال آرام قدرت را خواهد پذیرفت، پاسخ نداد و به جای آن با رای دهی پستی در مقیاس گسترده، مخالفت نمود.

خبرنگاری درکاخ سفید این پرسش را از ترامپ کرد که «آیا شما امروز در این مکان متعهد می‌شوید که قدرت به شکلی آرام بعد از انتخابات انتقال یابد؟» پاسخ ترامپ این بود «باید ببینیم چه خواهد شد. تو واقف هستی که من بشدت نسبت به برگه‌های رای گیری شکایت داشتم و راهی دهی از طریق پست هم فاجعه است. کارت‌های رای‌دهی را کنار بگذارید که در این صورت انتخابات، کاملا آرام خواهد بود. البته انتقال قدرتی در کار نیست چون من پیروز میدان هستم. برگه‌های رای دهی قابل کنترل نیستند. تو بهتر از هر کس دیگر می‌دانی. دموکرات‌ها بیش از هر شخص دیگر نسبت به این امر آگاهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم