ایمیل های کلینتون کمک 100 میلیون دلاری قطر به تلویزیون اخوان المسلمین را فاش ساخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یکی از ایمیل‌های درز کرده از هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا به تاریخ سپتامبر 2012، پرده از همکاری قطر با اخوان المسلمین در جهت راه اندازی کانال رسانه‌ای با سرمایه‌ای بالغ بر 100 میلیون دلار برداشت.

بر أساس این ایمیل، این پروژه در پی شکایت اخوان المسلمین از ضعف نهادهای رسانه‌ای خود درمقایسه با دیگر مراکز رسانه ای مطرح شد.

Advertisement

100 میلیون دلار

این سند درز یافته نشان داد که این گروه با قطر شرط کرده که خیرت الشاطر از رهبران اخوان، مدیریت این کانال را در دست گرفته و ناظر مستقیم بر این مرکز باشد که دوحه، بودجه اساسی 100 میلیون دلاری آن را تامین خواهد کرد و آغاز کار این کانال اخباری، همکاری با روزنامه ای مستقلی خواهد بود که مورد حمایت اخوان است.

البته این ایمیل درمورد سرنوشت این پروژه و جزئیات نهایی و سرانجام آن سخنی نگفته است.

گفتنی است که ترامپ چند روز پیش انتقادات کم سابقه ای را متوجه مایک پمپئو وزیر خارجه به خاطر ناتوانی از انتشار ایمیل های وزیر خارجه پیشین کرد که از ایمیل ویژه خود دردوران تصدی منصب وزیر خارجه استفاده کرد زیرا این کار، غیر قانونی بوده و پیآمدهای قانونی را در بر دارد.

پمپئو جمعه گذشته قول داد که ایمیل‌های جنجال آفرینی را منتشر کند که به گفته محافل کاخ سفید، نشان خواهد داد که کلینتون باید محکمه شود.

انتقادات ترامپ

ترامپ در انتقادهای کم سابقه‌ای از پمپئو و بیل بار وزیرداد گستری، در کمتر از یک ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خواستار اجرای اقدامات لازم در خصوص دولت أوباما گردید.

ترامپ تاکید کرد که پمپئو می‌بایست روشی برای نشر ایمیل‌های کلینتون بیابد و فعالان جمهوری خواه نیز کلینتون را به خاطر استفاده از مودم ویژه در زمان تصدی منصب وزارت خارجه مورد انتقاد قرار می‌دهند.

گفته می‌شود که پمپئو به لحن تند خود در بازخواست از کلینتون در زمانیکه عضو کنگره بود، شهرت دارد که وی را در مورد موضوع حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی، به استیضاح کشانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم