حادثه غیر مترقبه ناراحت کننده برای دموکرات ها در نوادا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آیا نوادا در سال 2020 می‌تواند باعث شکست دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، آنهم در حالی که طعم تلخ شکست آنها در میشیگان در سال 2016 هنوز تا به امروز از خاطرشان محو نشده است؟

کابوس جدید آنها همان نوادا است که به گمان دموکرات‌ها در چنگشان است اما دونالد ترامپ به شکلی پیش بینی نشده، در این ایالت جا باز کرده به طوری که به گفته برخی منابع، با توجه به اقبال پیش از موعد رای دهندگان دموکرات و جمهوری خواه، پیروزی ترامپ در این ایالت محتمل تر است. حتی نظر سنجی‌ها گویای حرکت از رنگ آبی ( سمبل حزب دموکرات) به سوی قرمز ( نماد جمهوری خواهان) پس از سال‌ها آبی بودن است که فاجعه‌ای است که ممکن است باعث شکست بایدن در انتخابات پیش‌رو شود.

یکی از آمارهای ویژه این ایالت برای حزب دموکرات بسیار آزار دهنده بوده زیرا در سال 2016 هیلاری کلینتون با فاصله‌ای اندک پیروز شد ولی در آریزونا شکست خورد که عرصه اصلی نبردهای انتخاباتی است.
در گیر و دار این هشدار در خصوص هر گونه اعتماد به نفس بیش از حد، جو بایدن جمعه 9 اکتبر به نوادا رفت.
بایدن در نوادا با میانگین 7 امتیاز از ترامپ جلوتر است ولی این ایالت مورد توجه زیاد دموکرات ها نبوده اما آنها هم اکنون از سفر بایدن به این ایالت خشنودند.

بسیاری از لاتینی تبارهای داخل حزب دموکرات هشدار داده اند که بایدن نمی‌تواند پیروزی در این ایالت را سرسری

گرفته و تمام شده فرض کند. به گفته تحلیل‌های رسانه‌ای تبلیغات انتخاباتی، بایدن برغم برتری در جمع آوری کمک‌ها مالی، خود را برای هزینه کردن 2.3 میلیون دلار در تلویزیون این ایالت از هم اکنون تا روز انتخابات آماده می‌کند در حالی که ترامپ 3.2 میلیون دلار را هزینه خواهد کرد.

در حال حاضر ترامپ هزینه‌ای برای اسپانیایی زبان‌ها نمی‌کند درحالی که بایدن تا این لحظه، 200 هزار دلار هزینه کرده است. بایدن بیش از هر ایالت دیگر در ایالت آریزونا هزینه می‌کند به شکلی که برأساس نظر سنجی گروه «ترافالگار »، ترامپ در آریزونا به میزان 47.8 % در برابر بایدن با 43.8% جلوافتاده که همین امر، دموکرات‌ها را نگران ساخته است. برخی منابع غیر رسمی تاکید دارند که آمار ثبت شده رای دهندگان بیانگر برتری جمهوری خواهان در این ایالت است که ترامپ در سال 2016 در آن پیروز شده بود.

برگزار کنندگان نظر سنجی از لاتینی تبارهای طرفدار حزب دموکرات و گروه‌های خارجی، نگران جریان راست گرا در این ایالت هستند. گزارش «کوک» در ماه سپتامبر آورده است که ایالت نوادا از طرفداری از «دموکرات‌های محتمل» به سمت «دموکراسی ناتوان» در حرکت است که نشان می‌دهد نوادا ممکن است به طرفدار محتمل جمهوری خواهان تبدیل شود.

به گفته منابع مجله پولتیکو تا این لحظه ترامپ از مرز 30% رای دهندگان لاتینی تبار ایالت نوادا فراتر نرفته که نشان می‌دهد امیدواری برای دموکرات‌ها در جهت ممانعت از او برای پیروزی در این ایالت است.

نظر سنجی به عمل آمده از سوی شرکت «ایکویس ریسرچ» به مدیریت لاتینی تبارها نشان داده که 26%رلاتینی‌ها طرفدار ترامپ هستند که برابر با آمار گرفته شه در أواخر اوت گذشته است. بایدن نیز اندکی بهتر از آخرین نظر سنجی ثبت شده برای کلینتون را به دست آورده و به 62% نظر سنجی در میان این قشر جمعیتی، دست یافته است.

دموکرات برای بازداشتن ترامپ از عبور از این مانع، پول‌های بیشتری را در این ایالت هزینه می‌کنند. «سوموس پک» این هفته تبلیغات به زبان اسپانیایی را در رادیو و تلویزیون به قیمت یه میلیون دلار را به هدف معرفی مجدد بایدن به لاتینی تبارها و پوشش دادن به تاریخ خانوادگی و دوران معاونت اولی رئیس جمهوری او آغاز کرده است.

میلیسا مورالیس رئیس این شرکت به دموکرات‌ها هشدار داده که «مسئله مربوط به نوادا این است که ما شاهد تمرکز و اهتمام زیاد به این ایالت به مانند سال 2016 نیستیم». شاک روشا مشاور پیشین بیرنی ساندرز که مدیریت اطلاع رسانی به لاتینی تبارهای طرفدار این سناتور را بر عهده داشت و منجر به پیروزی وی در انتخابات مقدماتی در حزب دموکرات گردید، می کوشد که مشارکت جوانان لاتینی تبار را در انتخابات، شدت بخشد که از پیروزی سادرز حمایت کرده بودند.

اعلامیه‌ای از «نوئسترو پک» ویژه لاتینی‌های رای دهنده به نفع سادرز در انتخابات درون حزبی، نشان می‌دهد که آنها هم اکنون از بایدن حمایت می‌کنند.

این در حالی است که ترمپ سرگرم کارزار بزرگی در آنجاست و در ماه سپتامبر به همراه مایک پنس معاون خود، یک روز پس از مناظره او با کاملا هریس به نوادا رفت. پنس از نحوه مدیریت بحران کرونا از سوی دولت تقدیر کرد و گفت که «جان‌های زیادی از آمریکایی‌ها را حفظ کرده است». به أساس گزارش‌ها این بیماری در نوادا شیوع شدیدی داشت که منجر به افت گردشگری و بالا رفتن بیکاری در مقایسه با دیگر ایالت‌های آمریکا گردید.

به نظر تیم ترامپ با توجه به نتایج 2016 و شکست تنها با فاصله دو امتیاز، احتمال رشد شمار رای دهندگان طرفدار جمهوری خواهان وجود دارد. جمهموری خواهان، رای دهندگان مورمون این ایالت را هدف قرار داده اند تا آراء آنها را به نفع خود جذب کنند.

نوادا و آریزونا مرکزی برای بیش از نیم میلیون عضو کلیسای مسیحی قدیسی است. برأساس نظر سنجی این هفته نیویورک تایمز – سینا کالج، ترامپ در میان رای دهندگان بالاتر از 65 سال برتری داشته و بیشتر این طرفداران از مناطق حومه این ایالت است. بایدن در این نظر سنجی با 48 امتیاز از ترامپ با 42 امتیاز جلوتر است.

بایدن جمعه 9 اکتبر به شرق لاس وگاس رفت که در بر دارنده شمار زیادی از لاتینی‌هاست. وی اقدام به سخنرانی در خودرو در ایستگاه دوم این شهر کرد. کمپین بایدن همچنین بر ارتباط دیجیتال و مشارکت با اطراف موثر در شبکه های اجتماعی در نوادا برای جذب جوانان لاتینی تبار تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم