.
.
.

سونی پس از 5 سال انتظار از پلی‌اشتیشن 5 رونمایی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سونی رسما در قالب یک ویدیو، پلی‌استیشن 5 را باز کرده و سخت‌افزار داخل آن را به نمایش گذاشته است.

پلی‌استیشن در وبلاگ رسمی خود نوشته است که آن‌ها طراحی ابتدایی پلی‌استیشن 5 را از سال 2015 آغاز کرده و پنج سال گذشته را مشغول طراحی ظاهر و سخت‌افزار این کنسول بوده‌اند.

سونی می‌گوید که آن‌ها معتقدند سخت‌افزار کنسول و داخل آن هم باید طراحی زیبایی داشته باشد و در نتیجه، داخل پلی‌استیشن 5 هم بسیار تر و تمیز طراحی شده است؛ طوری که طبق گفته‌ی سونی کارآمدترین و بهینه‌ترین طراحی را برای این کنسول در نظر گرفته‌اند و هیچ اجزای اضافی در طراحی و سخت‌افزار نهایی کنسول قرار ندارد.

در کنار بالا رفتن قدرت سخت‌افزاری کنسول، که طبق گفته‌ی سونی جهش نسلی بسیار بزرگی را رقم می‌زند، هم‌چنین گفته شده که صدای کنسول به هنگام اجرای بازی‌ها بسیار آرام است. سونی در وبلاگ خود نوشته که آن‌ها منتظرند تا طرفداران کنسول را خودشان آزمایش کنند و این «صدا» (که ظاهرا وجود ندارد) را از نزدیک بشنوند.

پلی‌استیشن 5 از هارد دیسک استفاده نمی‌کند و اس‌اس‌دی دارد. قاب روی کنسول هم بدون از دست دادن گارانتی، توسط خود کاربر قابل باز کردن است. یک اسلات برای قرار دادن یک حافظه‌ی M.2 اس‌اس‌دی اضافه روی کنسول تعبیه شده است.

سیستم خنک کننده‌ی پلی‌استیشن 5 برای انتقال دمای پردازنده‌ی اصلی به هیت‌سینک، از یک فلز مایع مخصوص استفاده می‌کند که طبق گفته‌ی سونی، دو سال روی آن تست و آزمایش مختلف شده است.

سونی می‌گوید که این کنسول طوری طراحی شده تا ضمن ارایه‌ی قدرت بالا، بسیار ساکت باشد و صدای زیادی تولید نکند.
کنسول پلی‌استیشن 5 در ابتداری ماه آینده در دو مدل استاندارد و تمام دیجیتال با قیمت 500 و 400 دلار عرضه خواهد شد.