.
.
.

بیش از 36 میلیون کرونایی در سراسر جهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 36 میلیون و 161 هزار و 849 نفر تا شامگاه چهارشنبه ( اکتبر رسیده است
به گزارش سایت «ورلدومترز» یک میلیون و 56 هزار و 419 نفر نیز بر اثر بیماری کووید 19 جان باخته‌اند.

کشورهای آمریکا با 7 میلیون و 730هزار نفر، هند با 6 میلیون و 760 هزار نفر و برزیل با بیش از 4 میلیون و 970 هزار نفر صدرنشین شمار مبتلایان به ویروس کرونا هستند.

در این راستا کشورهای مختلف جهان تلاش بی‌وقفه‌ای برای یافتن واکسن ضد کووید19 را دنبال می‌کنند.

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه گذشته به رغم مواضع پیشین خود در خصوص زمان دستیابی به واکسن کرونا که گریبان میلیون‌ها تن در سراسر جهان را گرفته و موج دوم آن در بسیاری از کشورها آغاز شده، ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی، در دسترس قرار بگیرد.

تدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت، 6 اکتبر بدون دادن توضیح بیشتر تاکید کرد که واکسن کووید 19 چه بسا تا پایان سال جاری ساخته شود.

شایان توجه است که تا این لحظه در راستای ابتکار عمل «کوواکس» سازمان جهانی بهداشت به هدف توزیع 2 میلیارد دوز از واکسن های کرونا تا پایان سال 2021، 9 واکسن آزمایشی در حال ساخته شدن هستند و به مراحل پیشرفته و امیدوار کننده ای رسیده اند.

سازمان جهانی بهداشت، دوشنبه 5 اکتبر اعلام کرد که آمار واقعی مبتلایان به کرونا که 10% مردم جهان با آن دست به گریبان هستند، بیشتر از آمار اعلام شده است. مدیر این سازمان خواهان تسریع اصلاح این مرکز بین المللی برای تعامل با چالش های بهداشتی شد.

در همین راستا مایکل راین مدیر بخش فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که 10% از مردم جهان یا 780 میلیون نفر، ممکن است مبتلا به کرونا باشند در حالی که آمار رسمی نشان می‌دهد شمار موارد ابتلا بیش از 35.3 میلیون نفر درسراسر جهان است.