مکزيک شاهد طوفان سهمگين دلتا با سرعت 230 کیلومتر خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مکزیک خود را برای مواجهه با طوفان «به شدت خطرناک» دلتا که قرار است این کشور را درنوردد، آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، رئیس انجمن هتلداران شهر‌های کانکون، اظهارداشت: «41 هزار گردشگر که 85 درصد آن‌ها مکزیکی و بقیه خارجی و عمدتا آمریکایی هستند، از این تفریحگاه‌ها خارج شدند.

Advertisement

همچنین در شهر کانکون که از آن به عنوان مهمترین مقصد گردشگری مکزیک یاد می‌شود، بیش از 160 پناهگاه ایجاد شده است.
بر أساس آخرین گزارش‌ها، مقامات ایالت کینتانا رو اعلام کردند از ساعت 18 به وقت گرینویچ فعالیت‌های غیرضروری در این ایالت به حال تعلیق در خواهد آمد. فرودگاه‌های شهر‌های کانکون و کوزومل از ساعت 17 به وقت محلی تعطیل خواهد شد.

روز سه شنبه 6 اکتبر بر شدت طوفان دلتا افزوده شد و براساس مقیاس پنجگانه سفیر-سیمپسون، به درجه چهار افزایش یافت. براساس آخرین گزارش مرکز ملی طوفان‌های آمریکا مستقر در میامی، ایالت فلوریدا، حداکثر سرعت وزش باد در این طوفان به 230 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

بنا بر اعلام این مرکز، این طوفان بامداد چهارشنبه در 230 کیلومتری شهر کوزومل، در ساحل شرقی مکزیک بود.

انتظار می‌رود که طوفان دلتا امشب به نقطه شمالی شبه جزیره یوکاتان مکزیک برسد و پس از آن به سمت خلیج مکزیک و آمریکا حرکت کند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهوری مکزیک دستور داد پنج هزار نظامی در این منطقه مستقر شوند.

هر چند که انتظار نمی‌رود طوفان کشور کوبا را درنوردد، اما مقامات این کشور در بسیاری از بخش‌ها «هشدار نارنجی» اعلام کرده‌اند.

شایان توجه است که این طوفان در شرایط بسیار پیچیده شیوع ویروس کرونا که به ویژه در مکزیک رو به وخامت گذاشته، اتفاق می‌افتد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم