.
.
.

ترامپ از بیمارستان به کاخ سفید بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که به ویروس جدید کرونا مبتلا و در بیمارستان نظامی والتر رید بستری شده بود، شامگاه دوشنبه 5 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا بیمارستان را ترک کرده و به کاخ سفید بازگشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از محل کارش در کاخ سفید در پیامی اطمینان دهنده خطاب به مردم کشورش ضمن توصیه به «خروج‌شان از منازل»، گفت:«از ویروس (کرونا) نترسید، بر آن غلبه خواهید کرد».

او در ادامه گفت:« بهترین داروهای جهان را داریم، همه‌چیز به سرعت پیش می‌رود و همه داروها منتظر تصویب هستند و واکسن‌ها نیز در هر لحظه فرا خواهند رسید».

ترامپ پس از 4 روز بستری شدن در بیمارستان نظامی والتر رید برای درمان از بیماری کووید- 19 که همچنان به طور کامل از آن شفا نیافته به کاخ سفید بازگشت.

ترامپ پس از بازگشت از بیمارستان در پیامی ویدئویی که از «توئیتر» منتشر شد از هموطنانش خواست تا ضمن احتیاط برای انجام فعالیت «از منازلشان خارج شوند».

در حالی که تاکنون بیش از 210 هزار آمریکایی جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اما علی‌رغم اینکه هنوز از بیماری کرونا کاملا بهبود نیافته گفت:« از آن نترسید، آن را شکست خواهید داد» و افزود:« نگذارید بر زندگی‌تان چیره شود، خارج شوید و احتیاط کنید».

ترامپ که در تلاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده است با اشاره به این‌که حا او بهتر است و ممکن است به ایمنی دست یافته باشد، گفت که او احتمالا به «ایمنی» لازم برای مقابله با ویروس کرونا دست یافته باشد.

ترامپ افزود:«هنگامی که به ویروس کرونا مبتلا شدم در خط اول مقابله بودم و به عنوان رهبر شما زمام رهبری را به دست گرفتم این بر من واجب بود، از وجود خطر و ریسک آگاه بودم، اما اشکالی ندارد».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اذغان کرد که حالش در دو روز اول مبتلا شدنش به کرونا خوب نبوده اما در دو روز پس از آن رو به بهبودی رفته و الان احساس می‌کند حالش بهتر شده است.