.
.
.

پس از «پروازهای بدون مقصد» نوبت «سفرهای دریایی بدون مقصد» رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدتی پس از آنکه ایده «پروازهای بدون مقصد» توجه بسیاری از کسانی که به دلیل شرایط حاکم بر صنعت توریسم در سایه بحران کرونا را به خود جلب کرد، حالا یک شرکت مسافرت‎های دریایی در سنگاپور تصمیم گرفته این ایده را از آسمان به دریا ببرد و مسافرت با کشتی‌های «بدون مقصد» را به مشتریان خود ارائه کند.

پروازهای بدون مقصد که ایده آن اولین بار از سوی شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا مطرح و اجرا شد، پروازهایی هستند که برای مسافرانی که به دلیل کرونا از سفر بازمانده‌اند ولی علاقه دارند بار دیگر لذت پرواز را بچشند طراحی شد.

خطوط هواپیمایی سنگاپور پیش از این قصد داشت به مانند چند شرکت هواپیمایی دیگر مانند هواپیمایی کانتاس، ایده «پرواز بی‌مقصد» را اجرا کند ولی در اجرای این ایده ناکام ماند.

این شرکت در همین راستا اقدام به تاسیس رستوران در هواپیماهای A380 کرده و با شعار «غذایت را در ایرباس بخور» مشتریانش را ترغیب به حضور در این رستوران‌ها کرد.

حالا یک شرکت مسافرت‌های دریایی در سنگاپور تصمیم گرفته این ایده را اجرا کند و مسافران را با کشتی به سفر برده و به همان نقطه آغاز سفر بازگرداند.

یکی از مقامات شرکت توریستی «آنی چانگ» گفت مقامات سنگاپوری خود را برای از سرگیری مسافرت‌های دریایی به شکل ایمن آماده می‌کنند، اما هنوز زمان مشخصی برای این امر اعلام نکرده‌اند.

بسیاری از شرکت‌های ارائه‌کننده سفرهای دریایی در سرتاسر جهان در پی دنیاگیری کرونا، ناچار به متوقف کردن فعالیت‌های خود شده‌اند.

شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا که یکی از اولین مجریان این بود، روز جمعه 18 سپتامبر 2020 اعلام کرد بلیط‌های پرواز بی‌مقصدش تنها در عرض 10 دقیقه به فروش رفتند. این پرواز که مدت آن هفت ساعت اعلام شده برای کسانی است که پس از در خانه ماندن طولانی، خواهان تجربه مجدد سفر هستند و هواپیمای حامل این مسافران پس از هفت ساعت در همان جایی که از آن برخاسته بود، به زمین خواهد نشست.

هواپیمای بوئینگ 787 دریملاینر این پرواز در ارتفاعی اندک و بر فراز مراکز گردشگری مهمی مانند سازند صخره‌ای اولورو در بخش جنوبی قلمرو شمالی در استرالیای مرکزی و دیواره بزرگ مرجانی در شرق استرالیا و اقیانوس آرام که بزرگ‌ترین مجموعهٔ صخره‌های مرجانی در دنیا به‌شمار می‌آید و همچنین بندر سیدنی به پرواز درآمده و سپس در مقصد که همان مبداء است، به زمین خواهد نشست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم